Reklama

V Orangei sa o dáta môžete podeliť

PR článok

Predstavte si, že máte výhodnú dátovú službu s väčším množstvom dát, ale nedokážete vždy využiť svoje dáta naplno v jedinom zariadení. Naopak v rodine by vaše dáta niekto veľmi rád využil v smartfóne, tablete či notebooku. Vďaka zdieľaniu dát, ktoré prináša vianočná ponuka Orangeu sa o svoje dáta môžete odteraz podeliť, alebo ich jednoducho využívať na vašich ďalších zariadeniach.

Orange

Ak radi vo svojom smartfóne surfujete na internete, komunikujete na sociálnych sieťach, sťahujete aplikácie, hráte online hry alebo sledujete videá napríklad na YouTube, vždy prenášate dáta. Nielen smartfóny, ale aj tablety, počítače, notebooky a ďalšie moderné zariadenia si naplno užijete len ak sú pripojené na internet prostredníctvom dátovej služby. Skúste si spočítať, koľko takých zariadení máte doma? A teraz si spomeňte, pre ktoré z nich máte aktivovaný aj dátový balík u svojho operátora? Boli by ste skôr výnimkou, keby ste mali pre každé zo zariadení vlastný dátový balík. Navyše by to bolo i drahé. Taktiež nie je jednoduché odhadnúť množstvo dát, ktoré mesačne miniete na vašich rôznych zariadeniach v domácnosti. Sú určite dni, keď si video radšej pozriete na tablete, naopak inokedy vám viac vyhovuje smartfón alebo počítač. Orange však vymyslel spôsob, ako si môžete užívať dáta na viacerých zariadeniach a navyše výhodne. Nová služba zdieľanie dát od Orangeu vám umožní nielen naplno využiť dáta, za ktoré si platíte, ale môže vašej rodine ušetriť aj peniaze. Zdieľať môžete jeden dátový balík, môžete si vzájomne zdieľať viacero dátových balíkov alebo si vybrať niektorý z nových, zdieľaných dátových balíkov od Orangeu.

Podeľte sa o svoje dáta

Základom novej ponuky Orangeu je, aby ste dátové balíky nemíňali len na konkrétnej SIM karte. Ak máte niektorý z dátových balíkov Mobilného internetu, Internetu na doma 3G, Nekonečného internetu v mobile alebo sú dáta priamou súčasťou vášho Ideálneho paušálu, môžete sa o vaše dáta podeliť. Dáta môžete čerpať na vašich ďalších zariadeniach, alebo si ich môže užívať iný člen vašej rodiny. Celkovo je možné dátový balík zdieľať až štvoricou SIM kariet. Za každé zdieľanie na SIM karte sa platí len mesačný poplatok 3 €, žiadne ďalšie poplatky za dáta neexistujú. Ak máte dátový balík, ktorý nedokážete minúť a zároveň by ste dáta uvítali aj v ďalších zariadeniach, alebo radi ich poskytli svojim blízkym, zdieľanie dát je ideálnym riešením. Dokonca je zdieľaný objem dát možné navýšiť jednorázovo o 1 GB dát za cenu 4,00 € a to i viacnásobne počas mesiaca.

Orange

Ako ušetríte si môžeme ukázať na príklade. Ak máte aktívny napríklad Ideálny paušál Panter 40 €, jeho súčasťou je neobmedzený dátový balík, kde môžete využiť až 3000 MB dát s plnou rýchlosťou siete Orange. Mesačne nevyužijete celý objem dát, avšak radi používate aj tablet a v rodine máte ešte ďalšie dva smartfóny so základnými paušálmi Sova 10 €, ktorých súčasťou je dátová poistka s objemom 10 MB dát. Na všetkých zariadeniach by ste však radi používali internet naplno. Ak by ste si pre každé z trojice zariadení aktivovali len najdostupnejší Nekonečný internet v mobile Štart s objemom 700 MB dát za mesačný poplatok 6,99 €, platili by ste mesačne za dáta na uvedenej trojici zariadení spolu 20,97 €. S novou službou zdieľanie dát si však môžete užiť vaše dáta z paušálu Panter 40 € na tablete a ďalších dvoch smartfónoch len za poplatok 3x 3 €, čiže iba 9 €. Každý mesiac tak ušetríte v tomto prípade až 11,97 €, z čoho bude vaša rodina určite nadšená. Dáta vďaka Orangeu môžete využívať skutočne efektívnejšie a výhodnejšie.

TIP: Orange vám po novom umožní aj nastavenie vyššej rýchlosti prenosu dát po prečerpaní predplateného objemu. Zo súčasných 64 kbit/s si môžete za 1, resp. 3 € mesačne zvýšiť rýchlosť sťahovania dát na 256 kbit/s, prípadne až 768 kbit/s.

Zdieľajte dátové balíčky navzájom

Orange pri novej službe myslí aj na situácie, kedy už máte aktívnych viac dátových služieb. Tie si totiž môžete spojiť do jedného balíka dát, ktorý následne spotrebujete na všetkých vašich zariadeniach so spojenými dátovými službami. Ak máte napríklad Nekonečný internet v mobile Klasik s objemom 2 000 MB dát v tablete a Mobilný Internet Premium s objemom 12 000 MB dát na počítači, ich spojením získate celkový balík 14 000 MB dát pre obe zariadenia. Spojenie viacerých dátových balíkov oceníte najmä v prípade, že na jednom zo zariadení ste nevyužili množstvo dát naplno, naopak na druhom by ste viac dát uvítali. Navyše vám Orange pridá aj dátový bonus, v prípade spojenia dvoch dátových služieb 500 MB naviac. To všetko za poplatok 2 €. Celkovo si môžete v Orangei spojiť až 10 dátových balíkov do jedného, v tomto prípade vás poteší dátový bonus až 2 500 MB dát.

Orange

Nové dátové balíky

Pre najnáročnejších užívateľov Orange zaviedol aj úplne nové dátové balíčky, ktoré zdieľanie dát obsahujú ako štandardnú službu. Vybrať si môžete z dvojice dátových balíkov, kde za nižší s objemom 8 000 MB dát zaplatíte mesačný poplatok 30 € a dáta si môžete zdieľať na trojici SIM kariet. Vyšší nový dátový balík vám poskytne až 30 000 MB dát za mesačný poplatok 70 €, pričom dáta je možné zdieľať až na 6 SIM kartách.

1000 MB mesačne zadarmo!

Pre rodiny má Orange vo svojej vianočnej ponuke veľmi atraktívnu novinku. Ak totiž využijete výhody programu Orange pre rodinu, získate zadarmo Internet pre rodinu s objemom 1 000 MB dát mesačne na dva roky. Dáta môžete vďaka aktívnemu zdieľaniu dát používať aj mimo domova na ďalších troch zariadeniach – mobiloch, tabletoch či notebookoch.

Páči sa vám možnosť zdieľania dát od Orangeu? Dáta sú totiž budúcnosťou a Orange si to uvedomuje, práve preto vám vychádza v ústrety a umožňuje vďaka novým službám využívanie dát efektívnejšie a výhodnejšie. Odteraz môže byť ktorékoľvek z vašich zariadení v rodine online a vy sa už nemusíte obmedzovať. Stačí si len vybrať, ktorá z možností zdieľania dát vám vyhovuje najviac.

Foto: Orange

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.