Reklama

V Orangei môžete surfovať aj na kredit!

Števo Porubský

Od dnes spoločnosť Orange uvádza do svojho portfólia novú ponuku pre mobilné dáta. Bez viazanosti a mesačných faktúr si môžete užívať surfovanie v rozsiahlej 3G/HSPA sieti operátora jednoduchým kúpením kreditu. Cena za MB je od 1 eurocentu!

Samsung 9 series

foto: Samsung 

Nový kreditný internet od Orangeu je viac-menej určený pre občasných surferov, ktorí nepotrebujú veľké objemy dát, ale nevedia kedy presne budú internet potrebovať. Samozrejme operátor ponúka niečo za niečo a tak sa nemôžete tešiť na plnú rýchlosť akú ponúka pre top programy Mobilného Orange internetu. Teoretické maximá sú ohraničené na 3,6 Mbps pre download a 384 kbps pre upload dát. Reálne sú tieto rýchlosti o niečo nižšie, no na občasné surfovanie postačujú.

 Logo Orange

Kreditný internet je možné kúpiť buď ako štartovací balíček za 39 €, v ktorom sa nachádza dátová SIM karta s kreditom 9 € a USB modem Huawei E173. Ak už máte nejaké dátové zariadenie, za dátovú SIM kartu zaplatíte 11,90 €, pričom aj na tejto budete mať kredit 9 €. A čo účtovanie? To je dvojaké. Od polnoci do obeda (12:00) budete môcť surfovať za 1 eurocent/ 1 MB, od obeda do polnoci zas za 0,02 €/1 MB. Účtovací interval je pritom 100 kB čo je pomerne dosť. Rovnaký má však aj T-Mobile pri Mobilnom internete 0 EUR, pričom ceny za MB sú vyššie. Kredit 9 € vám teda vydrží maximálne na 900 MB, resp. 450 MB, v praxi to bude o pár desiatok MB menej. Dobíjanie kreditu je rovnaké ako pri predplatených službách operátora.

Toshiba NB500

foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.