Reklama

V Nemecku môžete vyplniť čas kým naskočí zelená legendárnou hrou Pong

Marek Šimunek

Práve pred pár dňami tím študentov v nemecku nainštaloval na prvom prechode pre chodcov svoju veľkú inováciu, ktorá v roku 2012 spôsobila lavínu na internete. Neviete o čo sa jedná? No predsa o upravenú verziu tlačidla, aké poznajú všetci chodci na prechodoch so svetelnou signalizáciou. Možno sa pýtate, v čom je toto tlačidlo také výnimočné? V tom, že okrem tlačidla samotného obsahuje aj dotykový displej, na ktorom si môžete čakanie na zelenú spríjemniť hrou obľúbenej hry Pong. Súperom vám bude človek stojaci na opačnej strane cesty, ktorý rovnako ako vy čaká na zelenú. Geniálne, čo poviete?

ActiWait

Za týmto projektom stojí dvojica študentov dizajnu na nemeckej univerzite HAWK, Amelie Künzler a Sandro Engel, ktorí tento projekt nainštalovali v meste Hildesheim. Nápad okamžite vzbudil veľkú pozornosť a väčšina reakcií je plná nadšenia. Ľudia sú nadšení z tohto spôsobu spríjemnenia čakania na zelenú a vítajú ho. Projekt totiž okrem trávenia času, kým môžete cez cestu prejsť umožňuje ľudom spoznávať sa navzájom. Dvojica tvorcov dala svojmu novému nápadu názov ActiWait a snaží sa ho presadiť v celom svete.

Tento nápad má v súčasnosti svoju vlastnú kampaň na crowdfundingovej platforme Indiegogo, takže ak sa vám páči, neváhajte ho podporiť. Tak, čo? Koľko zelených by ste premeškali vy, ak by boli aj na našich prechodoch pre chodcov nainštalované podobné hry?

Foto: Indiegogo

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.