Reklama

V ktorom roku bola fotografia zhotovená? Skúste oddychovku s názvom Chronophoto

Zdroj | unsplash/getty images
Michal Sobek
Zdroj | unsplash/getty images
Zdroj | unsplash/getty images

Určite poznáte webovú hru GeoGuessr, kde na základe Google Street View a vašej orientácie musíte zistiť, v ktorom meste sveta sa práve nachádzate. Čo tak to ale spraviť aj s fotografiami? Na to je tu Chronophoto.

Princíp hry je veľmi jednoduchý a slúži ako skvelá oddychovka práve cez víkend. Na začiatku sa vám vygeneruje náhodná fotografia z bohatej knižnice. Pod ňou máte škálu rokov od 1900 po 2022. Vašou úlohou je tipnúť si, v ktorom roku bola daná fotografia zhotovená.

Musíte si všímať to, či je daná fotografia čiernobiela alebo už farebná, či sú na nej nejaké vlajky alebo nápisy, všímať si oblečenie postáv, ich účesy, prostredie, rôzne dopravné prostriedky atď.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Chronophoto

Na danej škále rokov potom zaškrtnete váš tip. Po stlačené tlačidla Submit sa vám odhalí skutočný rok zhotovenia fotografie a podľa toho, ako ste od daného roku vzdialený, toľko bodov vám hra pripíše. Maximálne za jeden tip môžete získať až 1 000 bodov.

Ak sa netrafíte do rozmedzia daného hrou, niekedy je to 30 rokov, inokedy aj 70 rokov, tak získavate nula bodov. Dokopy sa hrá na 5 kôl, po zobrazení výsledku môžete hrať odznova. Máte tak nespočetne veľa hier, pričom fotografie by sa nemali opakovať.

Zdroj | Chronophoto

Ešte taký tip, samotné fotografie si môžete aj približovať, či už prstom alebo kolieskom na počítačovej myši. Treba však počítať s tým, že ide o staršie fotografie a priblížením sa väčšinou akurát tak rozpixelujú. Občas vám to však môže pri vašom tipe pomôcť.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.