Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

V infotainmente v novej Škode Octavia si viete nastaviť všetko

V infotainmente v novej Škode Octavia si viete nastaviť všetko
Michal Spiegel
V infotainmente v novej Škode Octavia si viete nastaviť všetko

Pred týždňom sme boli testovať nové elektrifikované Škody Octavie iV a E-TEC. Dnes sme sa boli bližšie pozrieť na infotainment.

Škoda MIB-3 infotainment bol predstavený ešte začiatkom tohto roku a objaví sa aj v novej Octavii. Dnes sme sa boli bližšie pozrieť, aké rôzne skryté vychytávky ponúka a čo si v ňom môžete všetko nastaviť.

Pozrite si

Škoda ENYAQ iV naživo – elektrické BMW X6 pre chudobných?

Elektrická energia podľa želania

V Škode si viete nastaviť skutočne všetko. Príkladom pri plug-in hybride Škoda Octavia iV je možnosť výberu, či budete jazdiť čisto na elektrický pohon, ktorý ponúka podľa WLTP dojazd 60 kilometrov alebo pomocou hybridného pohonu, ktorý ponúka nízku spotrebu.

Aby toho však nebolo málo, Škoda Octavia iV ponúka aj presné nastavenie percentuálneho využitia akumulátora. Pokiaľ viete, že súčasne jazdíte po diaľnici a chcete si ešte nechať nejakú elektrinu na cestu mestom, jednoducho si zvolíte v infotainmente, aby vám ostalo napríklad 50 % kapacity batérie, ktorú využijete následne v meste. Nechýba ani automatický režim, ktorý prispôsobuje napájanie podľa štýlu jazdy.

Plánovanie nabíjania

V rámci infotainmentu MIB-3 si viete v Škode Octavia iV nastaviť plánovanie nabíjania. V menu e-manager si napríklad viete zvoliť, kedy a do akej miery sa má auto nabíjať. Viete si tak určiť presný čas, kedy je znížená tarifa na elektrickú energiu. Okrem toho si tiež viete nastaviť konkrétnu teplotu na ráno či zvoliť si dni a hodiny, kedy budete s autom jazdiť, čím sa vám prispôsobí na konkrétny čas. Samozrejme cez Škoda Connect aplikáciu na smartfón viete plán upravovať.

Pozrite si

Škoda ENYAQ iV – takto má vyzerať elektromobil súčasnosti!

Head-up displej

Novinkou v novej Škode Octavia je head-up displej. Ten si taktiež viete v infotainmente nastaviť. Okrem jeho polohy si viete nakonfigurovať, aké informácie má zobrazovať vrátane značiek, asistentov či navigácie. Aktuálna rýchlosť sa zobrazuje na skle v bielej farbe. V Škode však mysleli na všetko a pokiaľ je na ceste sneh, viete si nastaviť „zobrazenie na sneh“, ktoré prepne farbu do modrej.

30 odtieňov osvetlenia

Nedávno sme mali na test Audi A6, pri ktorej som sa sťažoval, že sa nedá nastaviť farebné podsvietenie interiéru. Pri Škode to nehrozí a okrem prednastavených režimov osvetlenia, si viete vybrať konkrétnu farbu, ktorá bude slúžiť na podsvietenie interiéru. Okrem zabudovaných farieb sa dajú niektoré kombinácie aj dokupovať cez interný eshop. Výsledkom je 30 rôznych farebných odtieňov.

Pozrite si

Poznáme ceny elektrifikovaných modelov Škody Octavia

Nastavenie otravných či častých funkcií

Škoda Octavia v novom infotainmente myslela aj na funkcie, ktoré využívame alebo vypíname najčastejšie a umiestnila ich do menu rýchlych nastavení. Môžete tak napríklad rýchlo vypnúť nepopulárnu funkciu štart-stop či skontrolovať takýmto spôsobom tlak v pneumatikách. Pri infotainmente MIB-3 sme tiež ocenili prehľadné možnosti nastavení, ktoré sa menia pomocou animácií. Nastavenie máte rozdelené na interiérové a exteriérové.

Aby toho nebolo málo, viete si detailne nastaviť aj vlastnosti podvozku. Pokiaľ uprednostňujete športovejší režim, môžete podvozok prispôsobiť do tvrdšej polohy a naopak. Na výber je až 15 úrovní komfortu podvozku.

Klimatizácia, ktorú ovládate sliderom

Klimatizácia v aute ponúka viacero možností od minimalistického, kde si ovládate len teplotu a mieru fúkania po detailné, kde si viete napríklad nastaviť funkciu čistenia vzduchu AirCare. Plusom je aj jej ovládanie, ktoré okrem dotykového panelu, ponúka aj ovládanie cez posuvný slider, ktorý bežne slúži na ovládanie hlasitosti. Stačí sa ho dotknúť dvomi prstami v menu klimatizácie a teplota sa upraví.

Toto je len časť z detailných nastavení nového infotainmentu, ktorý si už čoskoro vyskúšame počas ostrého testu v novej Škode Octavia.