Reklama

V Číne sa začína predávať nové HTC One E8

Marek Šimunek

Už zo samotného názvu je hneď jasné, do akej rodiny bude One E8 patriť. Rodinka One zariadení od HTC, ktorá mala doposiaľ iba dvoch členov v podobe HTC One (M8)HTC One mini 2 sa tak rozrastá, aj keď zatiaľ to vyzerá tak, že iba na ázijských trhoch. Nové HTC One E8 sa totiž oficiálne predstavilo v Číne.

HTC One E8

One E8 bude disponovať takmer navlas rovnakou výbavou, ako súčasná vlajková loď v podobe HTC One (M8) s jedným podstatným rozdielom. Tým bude telo novinky, ktoré sa namiesto kovu spolieha na plast. Použitie plastu by sa okrem iného malo odzrkadliť aj na nižšej cene v prípade One E8.

HTC One E8

Svojim dizajnom sa novinka najviac ponáša na minuloročný model HTC One a podobne ako všetky One modely doposiaľ disponuje One E8 reproduktormi BoomSound, ktoré sa HTC skutočne vydarili. One E8 je vďaka plastovej konštrukcii nielen lacnejší, ale aj ľahší. Ak by ste však čakali radikálne nižšiu hmotnosť budete sklamaní. One E8 váži totiž o desať gramov menej ako One (M8), teda 150 gramov.

HTC One E8

Displej má uhlopriečku 5“ a ponúkne Full HD rozlíšenie. O dostatok výkonu sa postará procesor Qualcomm Snapdragon 801, ktorý má štyri jadrá taktované na 2,5 GHz. Operačná pamäť má kapacitu 2 GB a integrovanú pamäť neznámej veľkosti môžete o 64 GB rozšíriť použitím microSD kariet. Samozrejmosťou je najnovší Android KitKat a grafická nadstavba HTC Sense 6.0.

HTC One E8

Ešte jedna podstatná zmena oproti súčasnej vlajkovej lodi tu je. Tou je fotoaparát. One E8 nemá duálny fotoaparát, ale jeden čip s rozlíšením 13 Mpx, podobne, ako tomu je v prípade HTC One mini 2.

HTC One E8

HTC sa bude snažiť touto verziou konkurovať na čínskom trhu obľúbeným značkám ako je Oppo, OnePlus, či Xiaomi, ktoré dokážu výborne vybavený smartfón ponúknuť za zlomok ceny One (M8). Preto je otázne, či sa One E8 ostane aj na iné trhy, alebo nie.

Foto: HTC

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.