Reklama

V Česku vyvinuli špeciálnu appku na kozmetiku, odhalí či sú jej zložky toxické

Zdroj | Wewell
Michal Sobek
Zdroj | Wewell
Zdroj | Wewell

Česi vyvinuli niečo mimoriadne. Ide o mobilnú aplikáciu, ktorá vám povie, čo sa v danej kozmetike nachádza a či v nej nie sú aj nejaké toxické látky. Ide o skvelého pomocníka do každej kabelky.

Ide konkrétne o aplikáciu Wewell. Tá je dostupná aj na Slovensku, pričom dokáže len pomocou naskenovania QR kódu identifikovať  až 30 000 prísad, pričom jej databáza obsahuje až 550 000 produktov.

Zdroj | Wewell
Obsah pokračuje pod reklamou

Medzi prísady patria rôzne toxické zložky a alergény. Skvelou funkciou je taktiež to, že vám dokáže v prípade detegovania nebezpečných látok aj odporučiť nejakú alternatívu bez týchto škodlivých prísad.

Generálny riaditeľ spoločnosti Wewell Gurami Jobava

Wewell je pre mňa od začiatku viac ako len obchodný zámer,  je to záväzok zmeniť spôsob, akým pristupujeme k starostlivosti o seba. Naša cesta sa začala jednoduchým, ale hlbokým poznaním: kozmetická starostlivosť je osobná a každý si zaslúži nájsť produkty, ktoré vyhovujú jeho jedinečným potrebám. Ďakujeme našim investorom, že nám svojou podporou umožnili pokračovať v tejto misii. Je to pre nás míľnik, ktorý odráža dôveru a vieru v našu víziu a technológiu.

Cieľ tejto aplikácie je veľmi prostý, naučiť ľudí pochopiť, akú kozmetiku a výrobky na starostlivosť o pleť kupovať , a to prostredníctvom podrobných informácií o zložení látok v produktoch a recenzií od iných používateľov.

Aplikácia Wewell obsahuje aj profil, ktorí používateľ vyplní. Nachádzajú sa tam otázky ohľadom citlivosti pokožky a možnej neznášanlivosti látok. Krátky dotazník pritom navrhli dermatológovia a odborníci na chemické zloženie kozmetiky.

Zdroj | Wewell

O všetko ostatné sa postará už nastavený algoritmus, ktorý daný profil vytvorí a potom pri každom skenovaní kozmetických produktov automaticky vyhodnotí, či zákazník vyhľadáva kozmetické výrobky, v ktorých nie sú obsiahnuté nevhodné zložky. V súčasnosti je aplikácia dostupná na platformy Android a iOS, pričom dokopy má aktuálne 250 000 registrovaných používateľov.

Spoločnosť Wewell získala aj investíciu vo výške 1,25 milióna eur od softvérových expertov Gurama Jobava a Vladimíra Pečeného. Wewell využije tieto peniaze, okrem iného, aj na spustenie online trhoviska začiatkom budúceho roku.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.