Reklama

V Barcelone sme videli vlajkový TV Philips OLED+908 a špičkové audio slúchadlá

Zdroj | TP Vision
Roman Calík
Zdroj | TP Vision
Zdroj | TP Vision

Mali sme jedinečnú možnosť naživo spoznať výhody najnovšej generácie Ambilight televízora Philips OLED+908 s novým procesorom P5 AI 7. generácie.

TP Vision však tento rok prináša aj nové generácie svojich špičkových slúchadiel série Fidelio, kde si prídu na svoje doslova všetci.

Spoločnosť TP Vision je hrdým partnerom legendárneho futbalového tímu FC Barcelona, a to pre televízne, zobrazovacie a audio zariadenia. Preto sme sa s novinkami nemohli zoznámiť na inom a lepšom mieste, ako priamo pri štadióne FC Barcelona, ktorý je aktuálne v rekonštrukcii, aby bol ešte modernejší a väčší.

Obsah pokračuje pod reklamou

Práve nový model Ambilight televízora OLED+908 bol stredobodom pozornosti. Ide o vlajkový televízor výrobcu, ktorý sa do predaja dostane v najbližších dňoch. Philips televízor má totiž najnovšiu 3. generáciu OLED panela s technológiou META a špeciálnym algoritmom META na zvýšenie jasu. Tešiť sa tak môžete na svietivosť až 2 100 nitov, čo je o 70 % viac ako predchádzajúca genarácia. O čo ale ide? Panel META pridáva aj vrstvu Micro Lens Array zo 42,4 miliárd mikrometrových konvexných šošoviek, čo je až 5 117 na jeden pixel. Takto sa výrazne minimalizujú straty spôsobené vnútornými odrazmi svetla a výrazne sa zvýšil práve svetelný výkon panela.

Ako nás upozornil Danny Tack, Senior Director Product Strategy & Planning v TP Vision, tento panel obsahuje aj novú polarizačnú vrstvu Vanta Black, ktoré výrazne znižuje nežiadúce zrkadlové odrazi panela v miestnosti. Naživo je rozdiel v porovnaní s predchádzajúcou generáciou skutočne obrovský, získate takto nielen takmer pohľad na panel takmer bez odrazov, ale aj širší pozorovací uhol.

V tomto prípade platí, že je lepšie raz vidieť, ako 100-krát počuť. To, čo Philips dokázal urobiť s obrazom si uvedomíte, až keď sa na rovnaký obsah pozeráte na viacerých paneloch naraz. TP Vision sa pri predstavení svojho vlajkového modelu nebál ani porovnania s konkurenciou, kde sme naraz sledovali rovnaký obsah aj na konkurenčných modeloch od výrobcu Samsung a LG. Na fotografiách sú televízory zobrazené v poradí Samsung, Philips a LG.

Nielen vďaka novému panelu, ale najmä procesoru s umelou inteligenciou až 7. generácie P5 AI, dostanete skutočne hodnoverné zobrazenie farieb a obsahu, kde si treba všimnúť najmä hĺbku obrazu a ostrosť detailov. Totiž v porovnaní s konkurenciou vidieť ostré a presvetlené detaily, aj tam, kde ich bežne už nevidíte, alebo sú tmavé.

Procesor tak v reálnom čase upravuje jas, gama aj farebnú odozvu panela. Dobré je, že všetko sa prispôsobuje aj okolitým svetelným podmienkam. Vrátane teploty farieb, kde nechýba najnovší Ambient Intelligence RGB snímač. Prekvapilo nás, aké bohaté detaily vidieť na novom OLED+908 panely, vidieť že si výrobca dáva záležať, aby bol váš zážitok zo sledovania maximálny. V tomto smere ide o ladenie detailov, no sme radi, že neustále je kam kvalitu a zážitok zo sledovania televízora posúvať.

Nový model však pricháda aj vylepšeným zvukom opäť v spolupráci s Bowers & Wilkins. Môžete sa tešiť na lepšie hĺbky a celkovo kvalitnejší zvukový prejav. Okrem iného pricháda úplne nové rozhranie pre ľahšie a intuitívnejšie ovládanie televízora. Operačným systémom pritom zostal Android, takže dostanete plnohodnotnú Google TV.

Dokonca televízor Philips prichádza aj s úplne novým diaľkovým ovládaním, ktoré viete nabíjať cez USB-C, ale najmä má minimum tlačidiel na tele. A tu je to urobené mimoriadne sofistikovane, totiž ovládač a jeho tlačidlá majú rôznu funkciu, štandardne je totiž „numerická“ časť ovládača skytá a objaví sa až, keď si ju vyvoláte. Veľmi zaujímavé. A aby sa nezabudlo, vylepšené je aj podsvietenie Ambilight, ktorý je po novom výrazne jasnejšie a lepšie prispôsobené obrazu, ktorý práve sledujete. Ak vás zaujíma cena, tak 55″ model OLED+908 sa bude na Slovensku predávať za 2 490 eur.

TP Vision chce zaujať aj audio nadšencov, prichádza preto s dvojicou slúchadiel Fidelio. Pri tvorbe modelov pritom prím hral zvuk, dizajn a používateľský zážitok. Tento segment je pritom pre výrobcu dôležitý, záujem o slúchádla totiž na trhu rastie.

Slúchadlá Philips Fidelio T2 sú moderné true wireless slúchadlá, ktoré zaujmú už na prvý pohľad novou menšou konštrukciou s telom, kde nechýba originálna koža. Mali by dobre sadnúť do uší tak, aby nevypadli a zároveň boli mimoriadne komfortné. Sú pritom extrémne ľahké a o 20% menšie ako ich predchodca. Ponúkajú krytie IPX4.

Obsah pokračuje pod reklamou

Nový je veľký 9,2 mm dynamický menič s grafénovou vrstvou, pričom o výšky sa stará tlakový menič. Samozrejmosťou je Bluetooth 5.3, ale nechýba ani kodek LDAC. Výdrž by mala byť 9 hodín a to aj s aktivovaným aktívnym potlačením hluku, pričom nabíjacia stanica by mala dokázať predĺžiť výdrž 3-násobne. Ak sa vám slúchadlá páčia, tak vedzte, že ich cena je stanovená na 279 eur.

Nová generácia prichádza aj pre slúchadlá na uši, a to s modelom Philips Fidelio L4. Tentokrát je dizajn opäť vylepšený, aj samotné „rozťahovanie“ slúchadiel. Opäť hrajú prim prémiové materiály ako kov a koža, pričom pre kvalitný zvuk je dôležitá podpora kodeku LDAC s podporou Wireless Hi-Res. V tomto prípade ide o 40 mm dynamické meniče s grafénovou vrstvou.

Výdrž by mala byť až 50 hodín bez ANC, resp. 40 hodín so zapnutým ANC. Treba pritom podotknúť že ide o vylepšený hybridný adaptívny systém ANC, ktorá je citlivejši na vietor. V tomto prípade by ste si aj hovory mali užiť v špičkovej kvalite. A ak vás zaujíma cena, tak model sa bude predáť za 349 eur. Mimochodom aj model Fidelio T2 aj Fidelio L4 získali ocenenie EISA.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.