Reklama

Úžitkové dodávky nemusia byť nudné, Canoo LDV 190 je toho najnovším dôkazom

Zdroj | Canoo
Zdroj | Canoo
Stanislav Vinc
Zdroj | Canoo
Zdroj | Canoo

Stále pomerne mladá americká automobilka Canoo predstavila druhý variant svojej lifestylovej dodávky. Konkurencii ukazuje, ako by mal vyzerať futuristický dizajn bez kontroverzií.

Oproti prvému variantu LDV 130, je nový variant LDV 190 výrazne dlhší, priestrannejší a v neposlednom rade zaujímavejší.

Zdroj | Canoo
Obsah pokračuje pod reklamou

Aj keď automobilka Canoo oslavuje tento rok už svoj 6. rok existencie, aj medzi fanúšikmi elektromobility je stále pomerne neznáma. Napokon, len v roku 2019 zmenila svoj názov z pôvodného Evelozcity a o rok neskôr oznámila spoluprácu so skupinou Hyundai Motor Group na vývoji elektrickej platformy.

Ovocie spolupráce týchto dvoch spoločností vidíme až teraz a treba povedať, že to čakanie sa oplatilo. Canoo Lifestyle Delivery Vehicle (LDV) 190 nemá síce najatraktívnejší názov, no po verejných cestách rozhodne nebude jazdiť bez povšimnutia.

Zdroj | Canoo

Aj keď Canoo LDV 190 využíva rovnakú platformu MPP, objem jeho nákladného priestoru narástol z pôvodných 3,68 m3 jeho menšieho súrodenca na 4,8 m3 za štandardnou prepážkou, pričom ďalší priestor bude vo voliteľnej verzii s jedným sedadlom možné nájsť ešte v prednej kabíne.

Prevádzková kapacita vozidla dosiahne zhruba 450 kilogramov, pričom Canoo sa v rámci nákladného priestoru pýši aj patentovanou vymeniteľnou zadnou nákladovou kazetou, ktorá umožní vybrať si medzi klasickými, posuvnými alebo delenými dverami, ktoré obsahujú aj nakladaciu rampu. Na náklad vzadu bude môcť svietiť prirodzené denné svetlo prostredníctvom voliteľných strešných panelov.

Aj keď Canoo LDV 190 nie je žiaden drobec, podľa Canoo má ponúkať rovnako dynamické riadenie ako menší variant LDV 130. Zabezpečiť to má patentovaný systém riadenia steer-by-wire, v ktorom klasickú mechanickú riadiacu väzbu nahrádza elektronika.

Canoo plánuje vo svojej fabrike v Oklahoma City do konca tohto roka navýšiť výrobnú kapacitu na 20-tisíc vozidiel ročne. Batérie pre svoje elektromobily vyrába v neďalekom meste Pryor. Do týchto dvoch fabrík plánuje Canoo investovať 320 miliónov dolárov a vytvoriť v nich celkovo 1 360 pracovných miest. Na tento účel automobilka získala podporu od štátu Oklahoma a národa Chirokee vo výške 113 miliónov dolárov, ktoré bude môcť čerpať v priebehu obdobia 10 rokov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.