Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už žiadne zápchy na hraniciach? Vďaka appke zistíte, kde bude priechod najlepší

Už žiadne zápchy na hraniciach? Vďaka appke zistíte, kde bude priechod najlepší
Zdroj | Getty Images
Michal Sobek
Už žiadne zápchy na hraniciach? Vďaka appke zistíte, kde bude priechod najlepší
Zdroj | Getty Images
Zdroj | Getty Images

Určite to poznáte aj vy. Vyberiete sa niekam autom k moru alebo do nejakej destinácie a nevyhnete sa niekoľkohodinovým zápcham na hraniciach. Vtedy si poviete: Mal som ísť asi tým druhým priechodom. S touto aplikáciou už na hraniciach nestrávite ani o minútu dlhšie.

Základnou funkciou aplikácie Borderwatcher je, ako už názov napovedá, mapovať situáciu na hraničných priechodoch po viacerých štátoch Európy. K dispozícii sú krajiny ako Maďarsko, Srbsko, Rumunsko, Ukrajina, Slovensko, Česko, Rakúsko, Taliansko, Nemecko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Bulharsko, Grécko, Severné Macedónsko, Čierna Hora, Turecko, Kosovo a Bosna a Hercegovina. Každý štát má tak zobrazené všetky možné hraničné priechody naprieč všetkými susediacimi krajinami. Dokonca si viete daný hraničný priechod aj otočiť, ak to bude potrebné.

Obsah pokračuje pod reklamou

Do aplikácie môžete svoje skúsenosti na hraničných priechodoch písať aj vy. Vyberiete si hraničný priechod, stlačíte tlačidlo „+“ a aplikácia vás vyzve na určenie odhadovaného času zdržania. Sú tu limity 0 až 15 minút, 16 až 30 minút a viac. Dokonca môžete napísať približný počet áut pred vami, urobiť fotku alebo napísať krátku správu. Aplikácia si už sama zoberie aktuálny čas. Dokonca je tu aj anonymný mód.

Celá aplikácia je tak založená na komunite, ktorá nahlasuje aktuálnu situáciu na hraničných priechodoch. Môže sa stať, že niekde nebudú žiadne dáta, ale to závisí aj od samotných používateľov. V nastaveniach si ešte môžete zvoliť typ auta, či ide o osobné vozidlo, autobus alebo kamión. Je tu dokonca aj rebríček, kde sa umiestňujú najviac aktívni používatelia, ktorým sa zbierajú body. Tento rebríček je možno rozdeliť podľa aktuálneho týždňa, mesiaca alebo všetko dokopy.

Stiahnuť BorderWatcher

Ak by ste nevedeli ako na to, tak vývojári si pripravili niekoľko inštruktážnych videí, ako napríklad pridať alebo odstrániť čas čakania, pridať komentár, zvoliť si krajinu alebo spraviť fotografiu. Je dobré povedať, že celá aplikácia je v angličtine.

Aplikácia BorderWatcher je zadarmo dostupná na operačné systémy Android a iOS. Po stihnutí sa stačí prihlásiť googleovských alebo facebookovým účtom a začať používať. Ak chcete aplikáciu podporiť, tak vám vývojár dáva aj na toto priestor.