Reklama

Už teraz vieme, čo budete hrať tieto Vianoce

Zdroj | PlayStation
Michal Korec
Zdroj | PlayStation
Zdroj | PlayStation

Séria streamov a konferencií za uplynulé dva týždne načrtla najväčšie hity najbližšieho obdobia. Výstava E3 sa síce zrušila, ale jún je stále najlepší čas pre oznámenia a plánovanie sezóny.

Hráči sa dozvedeli kľúčové termíny, chystané hry na druhú polovicu roka – príde nová Star Wars hra, Assassin’s Creed, nechýba datadisk pre World of Warcraft či nová behačka od Sony.

Zdroj | PlayStation
Obsah pokračuje pod reklamou

Sony staví na Concord, Astro Bota a LEGO Horizon

Ako prvá sa ukázala spoločnosť Sony so State of Play streamom už koncom mája. Japonci vopred avizovali, že najbližší rok nepríde AAA pokračovanie, t.j. žiaden nový God of War či The Last of Us tieto Vianoce.

To neznamená, že Sony nebude mať svoje vlastné exkluzivity, ale bude to iná skladba. Po úspechu Helldivers 2 vyjde 23. augusta PvP strieľačka Concord a hneď o dva týždne skákačka Astro Bot. To je skvelý signál, že Sony nezanevrelo na jeden z najobľúbenejších žánrov a najmä Astro povýši na áčkového hrdinu. Hra sľubuje 80 levelov a opäť kopu parodických prvkov. Z vlastných titulov sa chystá ešte PS5 remake hororu Until Dawn. A keď sme pri hororoch, na 8. októbra sa chystá Silent Hill 2 Remake.

State of Play ukázala aj PC dátum pre God of War: Ragnarok (19.9) a dvojicu japonských hitov na rok 2025: Dynasty Warriors Origins a Monster Hunter Wilds.

Mimo tohto streamu sa odhalila ešte jedna očakávaná hra: LEGO Horizon Adventures, ktorá však okrem PS5 príde aj na PC a Switch do konca roka.

UbiSoft má Star Wars a japonského Assassina

Francúzsky gigant sa vo svojej prezentácii UbiSoft Foward zameral na dve obrovské hry jesene, pri ktorých už poznáme termíny vydania. Star Wars: Outlaws bude third-person akčná adventúra s otvoreným svetom a príde už 30. augusta. To Assassin’s Creed: Shadows bude ďalší masívny diel série a splnený sen fanúšikov – séria putuje do feudálneho Japonska a dorazí 15. novembra.

Medzi nimi UbiSoft oznámil prakticky iba jednu novú hru: stratégiu Anno 117: Pax Romana, ktorá sa bude odohrávať v starovekom Ríme (ale až v roku 2025). Do toho prišlo oznámenie, že remake Prince of Persia: Sands of Time dorazí najskôr v roku 2026!

A okrem toho UbiSoft sypal DLC a rozšírenia pre existujúce hry: prídavok pre Avatara 16. júla. Pre Prince of Persia: Lost Crown v septembri. The Crew: Motorfest sa obohatí v novembri. Skull & Bones dostane ďalšie dve sezóny. Akurát Just Dance pokračovanie bude iba vo VR (15. október).

Microsoft spojil tri tlačovky do jednej

Z troch výrobcov napokon najviac ťažil Microsoft – Nintendo svoj stream zatiaľ nemalo, Sony išlo skôr na pol plynu. Kombinácia vlastných štúdií a mega-akvizícii (Bethesda, Activision-Blizzard) tak umožnila nasypať Microsoftu kopu titulov do jedinej prezentácie a vďaka tomu vyzeral ich stream ako tri tlačovky v jednej. A ešte ostal priestor aj pre third-party tituly.

Z vlastnej produkcie vytasil Microsoft prequel Gears of War: E-Day (ale až na rok), Fable (dtto), Avowed (RPG by mala prísť do konca roka), State of Decay 3 (zombie hra nemá termín), Project Dark (remake známej akcie, žiaľ, tiež bez dátumu), South of Midnight (novinka tiež pre rok 2025). Jediná istota na tento rok je rozšírenie Microsoft Flight Simulatoru (19. november) a prekvapivo Age of Mythology Retold na PC a Xbox už 4. septembra.

To prekvapenie vychádza z načasovania iného titulu – datadisk pre World of Warcraft (The War Within) príde 26. augusta, takže dve silné PC hry pôjdu ani nie desať dní po sebe. Po prvý raz sa objavili v ponuke Microsoftu aj Blizzard hry (okrem WoW aj datadisk pre Diablo IV, The Vessel of Hatred) a Activision hit jesene – Call of Duty: Black Ops 6 sa bude odohrávať začiatkom 90. rokov a vyjde 25. októbra. Najväčšie prekvapenie: Microsoft ho fakt vloží do GamePass, pričom zatiaľ sa cena nemení. Takže na PC a Xboxe sa bude dať v predplatnom, na Sony kupovať za plnú cenu.

Obsah pokračuje pod reklamou

Silnú zostavu dodala aj Bethesda: najočakávanejšou hrou je Indiana Jones and the Great Circle má veľký potenciál, skvelú atmosféru, ale tlačovka nepotvrdila decembrový termín (i keď do Vianoc by mal vyjsť). Konečne sa uviedol aj nový diel Doom: The Dark Ages, ale príde až v roku 2025. Fallout 76 i The Elder Scrolls: Online dostávajú svoje rozšírenia a expanzie pokračujú. Napokon sa chystá datadisk aj pre Starfield – Shattered Space však nedostal dátum, ale sľubuje solídny tón hororu a napätia.

V streame Microsoftu sa našiel priestor aj pre kopu ďalších hier a trailerov. Napríklad S.T.A.L.K.E.R. 2 má vyjsť 5. septembra (aj v GamePass), RPG od EA Dragon Age: The Veilguard (príde na jeseň) a Life is Strange: Double Exposure – pokračovanie skvelej adventúry už 29. októbra. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na remake Metal Gear Solid: Snake Eater, no osobne ma najviac zaujal nezávislý titul Mixtape, kde hrdina mixuje hudbu a kontroluje tak ľudí. To je skvelá idea na hru!

Mimochodom, Microsoft uviedol aj tri nové konzoly na tohtoročnú sezónu. Xbox Series S v bielej farbe (1 TB) vyjde na 349 €, Xbox Series X bez mechaniky v bielej farbe (1 TB) za 499 € a top modelom sa stane Xbox Series X s mechanikou a 2TB diskom za 649 €.

Summer Game Fest a stávky na istotu

Zo Summer Game Fest 2024 streamu sa možno tešiť na Harry Potter Quidditch Champions (3.9), čo je hra zameraná na metlobal. Čínska akčná hra s opičím kráľom Black Myth: Wukong dorazí ešte o dva týždne skôr (20.8). Chytľavá RPG od tvorcov Persony Metaphor: ReFantazio príde 11. októbra. Pre milovníkov Sonica príde najnovší diel Sonic x Shadow Generations (25.10). A vieme, že do konca roka má prísť aj česká RPG Kindom Come: Deliverance II. To Civilization 7 sa objaví až v roku 2025.

Samozrejme, určite prídu na jeseň športové tituly od EA (NHL 25 a FC 25) a je zrejmé, že Nintendo nepovedalo posledné slovo. A stále nám visí vo vzduchu možné oznámenie PS5 Pro a pár ďalších titulov, ktoré by ju mohli využiť…

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.