Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už nielen PlayStation… Sony predstavuje novú hernú značku INZONE

Už nielen PlayStation… Sony predstavuje novú hernú značku INZONE
Zdroj | Sony
Stanislav Vinc
Už nielen PlayStation… Sony predstavuje novú hernú značku INZONE
Zdroj | Sony
Zdroj | Sony

Sony to myslí s podporou svojich herných aktivít aj mimo hraníc herných konzol PlayStation naozaj vážne. Dokazuje to aj predstavením novej značky herného príslušenstva pre PC „INZONE“, ktorú otvára slúchadlami a dvomi monitormi.

Aktivity Sony v PC sfére boli ešte donedávna nemysliteľné, no doba sa mení a tak už aj na túto platformu postupne prichádzajú viaceré tituly, ktoré boli doteraz exkluzívne dostupné iba na herných konzolách PlayStation. Sony si však pre PC hráčov prichystalo aj nový herný hardvér.

INZONE H3, H7 a H9

Novú sériu herného príslušenstva Sony otvára dvomi bezdrôtovými náhlavnými súpravami INZONE H9 s výdržou batérie 32 hodín a INZONE H7 s výdržou batérie 40 hodín, ako aj káblovou súpravou INZONE H3.

Všetky tri modely budú vybavené priestorovým ozvučením, ako aj certifikáciou pre platformu Discord. Modely H3 a H7 budú vybavené nilónovými náušníkmi, kým model H9 koženými. Ten ku svojej výbave pridáva aj aktívne potláčanie okolitého ruchu. Dostupné budú za 100, 250 a 300 € v menovanom poradí.

Pre PC si Sony prichystalo nový softvér INZONE Hub, v ktorom si bude možné aktivovať priestorové ozvučenie. Aplikácia 360 Spatial Sound Personalizer pre smartfóny zas poslúži na optimalizáciu zvuku podľa tvaru uší používateľa.

INZONE M3 a M9

Herné slúchadlá doplnia v sérii INZONE aj herné monitory M3 a M9. Oba modely ponúknu 1-milisekundovú odozvu, ako aj podporu NVIDIA G-Sync.

Nižší model INZONE M3 bude vybavený Full HD panelom s obnovovacou frekvenciou 240 Hz, ktorý disponuje certifikáciou DisplayHDR400, pričom vykresliť bude schopný 1,07 miliardy farieb. Jeho cenu zatiaľ nepoznáme.

Vyšší model INZONE M9 s cenovkou 1 099 € ponúkne 4K UHD rozlíšenie pri obnovovacej frekvencii 144 Hz, k čomu pridáva certifikáciu DisplayHDR600 a 95 % pokrytie farebného spektra DCI-P3.

Oba modely budú vybavené automatickým prepínačom KVM (Auto USB Hub Switch), ktorý poslúži na ovládanie dvoch počítačov pomocou jednej klávesnice, myši a náhlavnej súpravy pripojenej k monitoru. Funkcia FPS Game Picture Mode sa zas postará o optimalizáciu kontrastu a jasu pre dosiahnutie lepšej viditeľnosti v akčných hrách.

Model M9 ponúkne aj funkciu Auto HDR Tone Mapping, ktorá v spojení s konzolami PlayStation 5 automaticky rozpozná monitor a optimalizuje preň nastavenia HDR. Monitor sa navyše automaticky prepne do režimu Cinema Mode pri sledovaní filmov a do režimu Game Mode pri hraní hier. Do predaja dorazí v priebehu tohto leta.