Reklama

Už aj topánky si budeme nabíjať! Lechal sú totiž unikátne topánky s navigáciou!

Števo Porubský

Lechal

Pamätáte si na topánky od dizajnéra, ktorý si zaumienil vytvoriť topánky ako mal hlavný hrdina z príbehu Čarodejník zo zeme Oz? Pred dvomi rokmi išlo len o koncept a ukážku dizajnérskych schopností, no istá indická spoločnosť predstavila niečo omnoho prepracovanejšie a plne funkčné. Lechal (čítaj lay-ch-al) sú totiž topánky, ktoré sú schopné svojho majiteľa navigovať do zvoleného cieľa!

Nie, nečakajte na topánkach displej či iný systém komunikácie. Všetko je ukryté vo vnútri topánok, konkrétne Lechal Pod. Okrem vibračného motorčeka sa v ňom ukrýva aj batéria a základová doska s Bluetooth 2.1 modulom pre pripojenie k smartfónu. A práve cez smartfón prebieha všetka vzájomná komunikácia. V appke Lechal stačí nastaviť cieľ a stačí sa nechať viezť. Presný smer topánky ukazujú pomocou vibrácií vo vložke topánok.

Lechal

Batéria by mala podľa výrobcu vydržať zhruba 3 dni. Ak by sa vám však topánky Lechal nepáčili, systém môžete použiť v akýchkoľvek topánkach. Aspoň tak to tvrdí výrobca. Osobne si neviem predstaviť, ako do bežných topánok vmestím ďalšiu vložku s hrúbkou okolo 8 mm. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ nezverejnil.

Lechal

Foto: Lechal

 

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.