Reklama

Už aj Slovenská sporiteľňa umožňuje posielanie peňazí pomocou SMS správ

Marek Šimunek

Slovenská sporiteľňa uviedla novú verziu svojej aplikácie pre platbu pomocou SMS. Vďaka tomu môžete rýchlo a jednoducho posielať peniaze aj klientom iných bánk. Podmienkou pre realizáciu platby je len to, aby bol účet a aj k nemu priradené číslo registrované na Slovensku. V mobilnej aplikácii jednoducho zadáte požadovanú sumu platby, vyberiete telefónne číslo a hotovo. Následne sa odošle SMS správa s informáciou o prichádzajúcej platbe.

SLSP easybanking

K jednému účtu môžete mať pripojených niekoľko telefónnych čísel. Naopak to však nefunguje a tak k jednému telefónnemu číslu môže byť pripojený iba jeden účet. Výhodou riešenia je, že pre zadanie platby nepotrebujete poznať číslo účtu príjemcu. Postačí vám jeho telefónne číslo. Cena SMS pri registrácii a odosielaní platieb je spoplatnená štandardnou sumou podľa cenníka operátora a bez overenia pomocou kódu môžete odoslať maximálne 20 eur. Ak by ste potrebovali odoslať vyššiu sumu, bude potrebné overenie pomocou SMS kódu.

SLSP easybanking

Nový systém, ktorý Slovenská sporiteľňa priniesla je plnohodnotne kompatibilný so službou VIAMO, ktorú podporuje VÚB, Tatra banka a najnovšie aj Zuno banka. SLSP však zatiaľ túto službu nepodporuje, ale možno sa prepojenia oboch služieb dočkáme v budúcnosti. Viac informácií ako aj odpovede na najčastejšie otázky o novej službe Platba na mobil nájdete na internetovej stránke Slovenskej sporiteľne.

Foto: Slovenská sporiteľňa

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.