Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Už aj kempingový lampáš má Bluetooth a vlastnú appku! Variť ale nevie...

Už aj kempingový lampáš má Bluetooth a vlastnú appku! Variť ale nevie...
Zdroj | Ledlenser
Števo Porubský
Už aj kempingový lampáš má Bluetooth a vlastnú appku! Variť ale nevie...
Zdroj | Ledlenser
Zdroj | Ledlenser

Nemecká spoločnosť Ledlenser je vo svete preslávená malými LED baterkami i unikátnymi čelovkami. Okrem nich ale vyrába celú plejádu najrôznejších svietidiel pre najrôznejšie účely. A po novom majú už aj Bluetooth a vlastnú appku. Dokonca aj maličký kempingový LED lampáš ML6 Connect Warm Light.

Okrem ovládania mobilom cez appku Ledlesner Connect ho je možné ale ovládať aj pomocou náramku z balenia. To sa hodí počas kempovania, resp. stanovania, kedy podvečer či v noci potrebujete rýchlo zapáliť svetlo a neviete kde presne je.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tým ale zaujímavosti LED svetla nekončia. Na svietenie využíva patentovanú technológiu Micro Prism, ktorá nesvieti priamo do priestoru, ale do špeciálnej kónickej trubice, ktorá rozptyľuje svetlo do okolia.

O vytváranie svetla sa pritom stará 18 LED diód v hornej časti lampáša. Maximálny jas je 750 lúmenov, minimom je 5 lúmenov. Teplota svetla je medzi 2 500 a 3 000 K.

Osobne ma prekvapili rozmery svietidla. Kým lampáš nevidíte na fotke s iným predmetom, máte pocit, že ide o pomerne veľké zariadenie. Je to ale naopak. Má len 18 cm na výšku a hmotnosť čosi vyše štvrť kilogramu. Ideálne na nosenie so sebou v batohu či na batohu. Poteší aj gumený držiak v hornej časti, magnet a kovový hák v spodnej, ale aj odolnosť voči vode, prachu a vlhkosti – IP66.

Lampáš sa nabíja cez vlastnú magnetickú nabíjačku. Batéria vo vnútri ale môže pomôcť v kritických situáciach – cez USB-A port dokáže nabíjať mobilné zariadenia. 3,6 V tužková batéria typu 18650 má ale kapacitu len necelých 11 Wh (3 000 mAh), takže nečakajte plnohodnotné nabitie napríklad iPhonu. Na to lampáš stavaný nie je. Na druhej strane batéria 18650 je bežne dostupná, takže ich môžete mať so sebou mimo civilizácie aj niekoľko a Ledlenser ML6 Connect Warm Light využívať ako nabíjačku.

Batéria má zvládnuť svietiť na jedno nabitie minimálne 3,5 hodiny s najvyšším jasom, maximálne aj 180 hodín v tom najnižšom. Svietidlo má niekoľko režimov, medzi nimi je možné prepínať v appke, na náramku i priamo na svietidle. K dispozícii sú režimy ako Blink, Low Power, Boost, Power, Pulse, S.O.S., Strobe, Stmievanie.

Cez mobilnú appku je možné svetlo nielen ovládať, ale aj nastavovať. Prekvapila ma rýchlosť pripojenia, asi sekunda. Nikde nebolo potrebné nič hľadať, nastavovať, povoľovať. Teda predsalen áno, appke je nutné (pre iOS) povoliť používanie Bluetooth. Inak nič. Svetlo sa v appke objavilo prakticky hneď.

V appke je možné ML6-tke meniť intenzitu (1-100 %), ale aj rýchlo zapínať funkciu červeného svetla, ktoré mimochodom neláka hmyz, alebo funkciu blikania, SOS. Ak by ste mali viac lampášom ML6 Connect, v appke ich môžete naraz ovládať aj viacero.

Zaujímavosťou je, že hoci svetlo manuálne vypnete priamo na tele lampáša, po dobu 50 hodín ostáva v pohotovostnom režime, kedy ho je možné zapnúť na diaľku cez appkou či náramok na ruke.

Obsah pokračuje pod reklamou

Inou lahôdkou je Smart Light Technology od Ledlenseru, vďaka ktorej si viete nastaviť svetlo podľa svojich potrieb.

Ledlenser ML6 Connect Warm Light je síce poriadne drahý lampáš, no ponúka zaujímavé extra funkcie aké inde nenájdete. Ledlenser má ale v ponuke aj ďalšie lampáše zo série ML, ktoré sú podstatne lacnejšie, no stále využívajú unikátnu technológiu Micro Prism Technology. Navyše na svietidlo dostávate záruku až 7 rokov, tak veľmi si výrobca verí. Nutná je iba registrácia po nákupe. V balení je okrem svietidla aj spomínaný náramok na ovládanie, nabíjačka a cestovné puzdro.

Aktuálne ceny lampášov Ledlenser nájdete aj na Heureka.sk:

Zdroj | Ledlenser