Reklama

Ušetrite 30 % z ceny robotickej kosačky a ušetrite si svoj čas na záhrade

Zdroj | Bosch
Števo Porubský
Zdroj | Bosch
Zdroj | Bosch

Robotické vysávače či mopovače, ba dokonca aj umývače okien už nie sú v našich domácnostiach až také neznáme. Tí, ktorí ale máte záhradu s trávnikom, určite každý týždeň štartujete elektrickú či benzínovú kosačku a úpravou trávnika trávite množstvo času.

Je to síce relax, no na záhrade sa dá relaxovať aj inak, či už manuálne, alebo jednoducho oddychovať na ležadle. O trávnik sa zatiaľ môže starať robotická kosačka. Teraz sme našli malú kosačku Bosch so zľavou 30 %.

Zdroj | Bosch
Obsah pokračuje pod reklamou

Bosch Indego XS 300 je síce určené pre trávniky do 300 m2, no v súčasnosti oveľa väčšie záhrady, resp. trávniky ani nemáme. Hlavne v satelitoch väčších miest je každý meter štvorcový využitý na maximum a trávnik nie vždy býva tým hlavným prvkom záhrady. Aj preto je práve najmenší model XS 300 ideálny pre väčšinu z nás.

Aj je ale pre vás predsalen malý, Bosch má aktuálne so zľavou okolo 30 % aj model Indego S 500, Indego S+ 500 či Indego M 700, ale aj Indego M+ 700.

Azda jedinou nevýhodou robotickej kosačky od Bosch je nutnosť natiahnutia vodiaceho kábla. Našťastie je to jednorazová záležitosť, teda pokiaľ nemeníte tvar trávnika každý rok či častejšie. Potom si už ale stačí fakt ľahnúť a nechať kosačku robiť čo vie – kosiť.

Zdroj | Bosch

Dokonca nie je nutné ani zadávať v akých intervaloch má kosiť. To si kosačka určuje sama mapovaním trávnika. Stačí len nastaviť výšku kosenia (30-50 mm) a v prípade, že máte viac trávnatých plôch, budete ju musieť prenášať z trávnika na trávnik. Následne už Bosch Indego XS 300 kosí sama s technológiou LogiCut, chodiac v rovnobežných líniách pre maximalizáciu využitia energie v batérii. Zaujímavosťou je, že hoci ide o rovnobežné pásy, nie sú vždy identické, ale vždy rôzne, aby trávnik nemal na sebe pásy po kosení.

Zdroj | Bosch

Samozrejmosťou je viacero senzorov na kosačke, vrátane senzora nárazu, čím sa vie vyhýbať prekážkam a obchádzať ich. Kosačka má aj technológiu MultiArea, vďaka ktorej je schopná si pamätať tri rôzne trávniky s veľkosťou do 300 m2.

Záber kosačky je 19 cm, na kosenie využíva tri ostré vymeniteľné čepele. Bosch Indego XS 300 zvláda sklon 27 %. Na jedno nabitie zvládne 75 minút kosenia. Rozmery kosačky sú len 445 x 364 x 202 cm, hmotnosť je 8 kg, takže prenášať ju v ruke nebude nič náročné. Kosačka vie byť aj múdrejšia, vie sa updatovať pomocou USB kľúča. Upade pritom stačí stiahnuť z webu Bosch.

Bosch Indego XS 300 stála pôvodne takmer 847 €, no aktuálne si ju viete kúpiť za necelých 600 €, čo predstavuje zhruba 30 % zľavu z pôvodnej ceny.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne, kliknite priamo na Heureka.sk.

Bosch má aktuálne so zľavou okolo 30 % aj model Indego S 500, Indego S+ 500 či Indego M 700, ale aj Indego M+ 700.

Zdroj | Bosch
Obsah pokračuje pod reklamou

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.