Reklama

Urobte si z vlastného počítača cloud úložisko pre 30 zariadení

Dominik Fúsek

Cloud úložiská získavajú na popularite, ale zďaleka nie u všetkých používateľov. Nutnosť platiť mesačné poplatky, skromný priestor zdarma a najmä (hoci veľmi zriedkavé) bezpečnostné zlyhania držia mnohých v ostražitosti. Čo by ste však povedali na osobný cloud, ktorý by ste mali plne pod kontrolou?

Samsung HomeSync Lite

Takéto riešenie vo forme externého pevného disku predstavila Toshiba, Samsung ide na to trochu inak. Ako úložisko bude slúžiť váš počítač (jeden z najnovších Samsungov, samozrejme), prípadne externý HDD k nemu pripojený. Synchronizovať môžete až 30 zariadení – na jednom počítači môžete mať prihlásených 5 kont Samsung a v rámci každého napojených 5 prístrojov. Keďže úložisko si spravujete sami, neplatíte žiadne poplatky. Servery výrobcu slúžia len ako bezplatné „prekladisko“, ako sprostredkovatelia pri prenose. Ak doma používate spoločný rodinný počítač, môžete priečinky jednotlivých používateľov deliť na verejné a chránené súkromné. V prípade fotografií a videí si dokonca môžete nastaviť automatické odosielanie do počítača.

Výhody služby sú jasné – už nebudete mať súbory roztratené v desktope, notebooku, tablete, smartfóne či fotoaparáte, ale všetky pekne pokope. Úskaliami, či skôr požiadavkami softvéru určite budú rýchly a prakticky neobmedzený internet v mobilnom zariadení (čo je problém, lebo Wi-Fi nie je všade a aj drahý balík od operátora by ste rýchlo minuli) a v prípade počítača nutnosť nepretržitej prevádzky. Aspoň teda ak chcete z mobilu kedykoľvek a odkiaľkoľvek prezerať obsah PC. Ak budete iba zálohovať, snáď bude HomeSync Lite podporovať aj dávkový režim. Nevyhnutnosťou je vlastníctvo nových prístrojov od Samsungu.

Zdroj a foto: Samsung

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.