Reklama

Univerzálne Bluetooth klávesnice Elecom môžete poskladať

Dominik Fúsek

S rastom predaja smartfónov si na svoje prichádzajú aj výrobcovia príslušenstva. Ich produkty postupne zaplavujú trh. Najväčšej podpore sa samozrejme tešia výrobky Apple, do popredia sa však dostáva aj Google Android. Japonská spoločnosť Elecom predstavila riešenia pre obidve platformy, jej výrobky sú zároveň kompatibilné aj s počítačmi či hernými konzolami.

Elecom TK-FBPO18, TK-FBP019E

Veľká väčšina súčasných Bluetooth klávesníc kopíruje rozmery zariadenia, pre ktoré sú určené. V praxi to dopadne tak, že ich kúpou získate prakticky rovnako veľkú klávesnicu, akú máte na displeji, iba v pohodlnejšom fyzickom vyhotovení. To ale nie je prípad noviniek z Japonska. Klávesnice poskytujú komfort porovnateľný s netbookmi a pri dobrej vôli umožňujú písať všetkými desiatimi prstami. Napriek tomu nezaberú veľa miesta – po použití ich pohodlne zložíte na polovicu. Samozrejme nechýba stojan na smartfón.

Elecom TK-FBPO18, TK-FBP019E

Predstavené boli dva varianty. Model TK-FBP019E je určený pre iOS zariadenia (iPhone, iPod Touch, iPad) a počítače Mac, zatiaľ čo TK-FBP018 spolupracuje s Android tabletmi a smartfónmi. Okrem toho si druhý model poradí aj s počítačovými platformami Windows, Linux či Mac OS, navyše podporuje aj spoluprácu s hernou konzolou PlayStation 3. Klávesnice samozrejme pracujú na báze Bluetooth pripojenia, napájané sú z dvoch AAA batérií. Pravdepodobne ich však odpíše cena – 100, resp. 160 € je poriadne veľa.

Elecom TK-FBPO18, TK-FBP019E

Zdroj a foto: geek.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.