Reklama

Union má aplikáciu pre smartfóny s iOS a Androidom na rýchle poistenie

Števo Porubský

Poisťovňa Union predstavila novú a na Slovensku unikátnu aplikáciu pre operačné systémy iOS a Android, pomocou ktorej sa môžete veľmi rýchlo a jednoducho poistiť na dovolenku. Okrem toho však predstavila aj ďalšie technologické novinky, ktoré v 21. storočí by mali byť už samozrejmosťou.

Union aplikácia

Union na včerajšej tlačovke predstavil už niekoľko dní známu aplikáciu pre smartfóny s iOS a Androidom, pomocou ktorej sa môžete poistiť tak, ako doteraz cez SMS. Teda rýchlo. Aplikáciu nájdete samozrejme v App store, resp. Android Markete zadarmo a po nainštalovaní sa môžete okamžite poistiť na cesty. Funguje to jednoduchšie ako SMS poistenie z toho dôvodu, že už nemusíte klikať na web Unionu a hľadať správny tvar SMS. V aplikácii vyplníte základné údaje, potvrdíte a už ste poistení. Ok, nie tak celkom, poisťovňa si pre istotu dáva na tento úkon časový limit 2 hodiny, no snaží sa potvrdiť poistenie čo najskôr.

Union aplikácia

Cez aplikáciu, tak ako aj cez SMS, môžete uzatvoriť poistenie liečebných nákladov pri ceste do zahraničia, poistenie nákladov na zásah Horskej záchrannej služby na Slovensku, ale aj krátkodobé úrazové poistenie v dvoch rizikových skupinách – turista a šport. Platba za poistenie je započítaná do najbližšje faktúry, resp. okamžite stiahnutá z kreditu. Zaujímavá je záložka Adresár, do ktorej môžete vopred uložiť informácie o osobách, ktoré najčastejšie poisťujete (rodina, priatelia) a pri zadávaní nového poistenia stačí osoby z adresára vybrať pár klikmi. V aplikácii nájdete aj dôležité kontakty, poistné podmienky a iné dokumenty, ktoré sa pravidelne aktualizujú. Pre OS Symbian, bada či Windows Phone poisťovňa aplikáciu zatiaľ nemá. Na tlačovke sa vyjadrila, že časom zváži Windows Phone, ostatné systémy riešiť nebude.

Union aplikáciaUnion aplikáciaUnion aplikácia

Havarijné poistenie on-line

Zaujímavým a chvályhodným počinom poisťovne je spustenie on-line havarijného poistenia. On-line si tak cez web môžete vyplniť všetky potrebné údaje, počkáte si na kontakt z poisťovne, aby prišiel „poisťovák“ vykonať obhliadku auta u vás doma a svojho „tátoša“ máte poisteného. Škoda len, že cez web nie je možné poistiť všetky typy vozidiel. Môj 10-ročný „nemec“ podmienkam poistenia on-line nevyhovoval. Čo už. Nebudem búrať. Zaujímavé sú ale bonusy. Okrem štandardných benefitov (50%-ný vstupný bonus, 10%-ná zľava na havarijné poistenie pri súčasnom uzatvorení si PZP, alebo dodatočne, ak PZP už uzatvorené bolo, 5%-ná zľava pre klientov Union poisťovne a Union zdravotnej poisťovne), 0% spoluúčasť, oprava skiel do 66 € u zmluvných partnerov bez spoluúčasti ai.) ponúka Union aj on-line benefity: automatické stanovenie poistnej sumy s možnosťou jej navýšenia klientom, možnosť uzatvoriť si on-line iba havarijné alebo súčasne PZP, obhliadka do 48 hodín na mieste zvolenom klientom, uzatvorenie kedykoľvek 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.