Reklama

Umelá inteligencia od Google odhalí, či sa niekto pozerá na váš displej

Zdroj | Verge
Michal Spiegel
Zdroj | Verge
Zdroj | Verge

Google pracuje na zaujímavej technológii. Pomocou umelej inteligencie dokáže rozpoznať, či niekto hľadí do vášho smartfónu kým ho používate.

Hranie sa so smartfónom je bežnou činnosťou na zastávke či vo vozidle mestskej hromadnej dopravy. V preplnenej električke sa tak môže stať, že niekto vám bude pozerať do smartfónu. Google chce tieto pohľady odhaliť.

V prípade, že vám niekto bude pozerať do displeju, technológia by mohla na displej napísať správu „prestaň sa pozerať na môj telefón!“.

V Google sa podarilo technológiu aj demonštrovať v celkom vtipnom videu. Zatiaľ je táto experimentálna technológia iba v koncepčnej fáze, no možno o pár rokov to bude nové marketingové lákadlo pre smartfóny.

Pozrite si

Google sleduje polohu používateľov Androidu bez ich povolenia

Technológia dokáže pracovať s rôznymi svetelnými podmienkami a tiež polohami hlavy a očí osoby, ktorá sa pozerá. Rozpoznávanie pozerajúceho vraj prebehne iba za 2 milisekundy.

Funkcia E-Screen Protector, na ktorej pracujú vývojári Floarian Schroff a See Jung Ryu, bude predstavená na konferencii NIPS – Neural Information Processing Systems už budúci týždeň v Kalifornii.

Pri tejto technológii sa tiež otvára otázka o reálnom využití tejto technológie. V preplnenom autobuse môže niekto pozerať na váš smartfón pretože sa už nemá kam inam pozrieť, a teda sa nejedná o cielené narúšanie súkromia. Čo si o tejto technológii myslíte?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.