Reklama

Umelá inteligencia napreduje, ChatGPT je už k dispozícii ako appka v macOS

Zdroj | Andras Vas/Unsplash
Richard Pliešovský
Zdroj | Andras Vas/Unsplash
Zdroj | Andras Vas/Unsplash

Oficiálna aplikácia od OpenAI je na svete pre všetkých používateľov macOS. Doteraz bola dostupná len pre platiacich zákazníkov programu ChatGPT Plus.

Aplikácia zvyčajne funguje ako desktopová verzia webovej aplikácie. Umožňuje pokračovať v konverzáciách s výzvami a odpoveďami, dokonca si môžete vybrať medzi rôznymi modelmi (GPT-3.5, GPT-4 a GPT-4o).

Aplikácia podporuje aj ďalšie špecialitky, ktoré boli dostupné vo webovej verzii, za zmienku stojí generátor obrázkov DALL-E.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia OpenAI vám dovolí povoliť celosystémovú klávesovú skratku (štandardne option + medzera), aby ste mohli ľahko a rýchlo zadať výzvu. Funguje to teda ako otvorenie vyhľadávania Spotlight v macOS.

V rovnakom čase, keď OpenAI predstavil GPT-4o a aplikáciu pre macOS, ukázal nový konverzačný prístup k hlasovému chatovaniu s ChatGPT. NIe je ešte dostupný pre každého, ale má sa tak stať onedlho. Aplikácia pre Mac teda zatiaľ podporuje starší štýl hlasových rozhovorov s četbotom.

Zaujímavé je, že stále nie je k dispozícii aplikácia pre Windows. OpenAI vraj dáva prednosť macOS, pretože práva tam je väčšina jeho používateľov. Samozrejme, používatelia Windowsu nie sú o nič ochudobnení, Microsoft v poslednej dobe používa Copilota s podporou ChatGPT vo všetkom, kde sa len dá.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.