Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ulysse Nardin Chairman: „nadupaný“ luxusný smartfón

Ulysse Nardin Chairman: „nadupaný“ luxusný smartfón
Imrich Maťo
Ulysse Nardin Chairman: „nadupaný“ luxusný smartfón

Nemáte náhodou zvyšných približne 50 tisíc amerických dolárov? Tak sa aspoň pokochajte pohľadom na špičkovo vybavený, luxusný smartfón Ulysse Nardin Chairman, ktorý prekvapí nielen veľmi zaujímavou výbavou, ale aj inovatívnymi riešeniami.

Ulysse Nardin Chairman

Ulysse Nardin Chairman je svetovo prvý luxusný hybridný smartfón, na ktorého výrobe sa vo výhradnom partnerstve podieľali spoločnosti Ulysse Nardin, svetový výrobca mechanických hodiniek so 164 ročnou tradíciou a SCI Innovations, ktorý je priekopníkom v oblasti hybridných technológií mobilných telefónov. Hoci tento smartfón bol predstavený už pred rokom, až v týchto dňoch boli oficiálne zverejnené jeho finálne technické špecifikácie i možnosť predobjednania prostredníctvom stránky, venovanej tomuto smartfónu. Ulysse Nardin Chairman však nie je hocijaký luxusný telefón. Už pri pohľade na funkčnú výbavu dáva jasne najavo, že v tomto smere môže kľudne súperiť aj s renomovanými mobilnými výrobcami. Veď posúďte sami. Operačným systémom Chairmanu je Android, oproti pôvodne proklamovanému Windows Mobile. Na jeho ovládanie využijete okrem hardvérovej alfanumerickej klávesnice aj 3,2” kapacitný, dotykový displej s QWERTY klávesnicou.

Ulysse Nardin Chairman

Vo výpočte funkčnej výbavy luxusného smartfónu Ulysse Nardin Chairman by sme mohli dlhšie pokračovať, spomeňme ešte aspoň 32 GB internú pamäť, 8 Mpx fotoaparát, integráciu služieb Google, YouTube, Facebook či podporu 3G sietí. Jednou zo zaujímavostí tohto smartfónu je implementácia čítačky odtlačku prsta pre ochranu pred zneužitím, ktorú skôr poznáme z notebookov. O Ulysse Nardin Chairman sme na začiatku hovorili ako o hybridnom zariadení. V jeho vnútri je špeciálny Ulysse Nardin Rotor, ktorý ako kinetický systém energie napomáha dobíjaniu batérie. Aj vďaka tomu výrobca deklaruje hovorovú výdrž 8 hodín a pohotovostnú výdrž až 30 dní. Záujemcovia si môžu vybrať z viacerých prevedení, napr. Rose Gold & Black, Rose Gold & Blue, Rose Gold & Steel, Stealth Black alebo Steel Blue, pričom z každého modelu bude vyrobených 1 846 kusov, čo znamená rok založenia firmy Ulysse Nardin. Zrejme očakávate, že Ulysse Nardin Chairman bude ponúkaný v astronomických sumách. Čiastočne máte pravdu. Cena menej luxusných modelov má byť pod hranicou 13 000 $ (cca 9 600 €) a pri najexkluzívnejšom modeli sa „odľahčíte“ o približne 50 000 $ (cca 37 000 €). A teraz sa už pokochajte nádherou tohto exkluzívneho modelu.