Reklama

Ultratenký herný notebook už nie je oxymoron

Dominik Fúsek

Pokrok výrobných technológií najmä procesorov je rýchlejší, než potrebujeme. Vďaka tomu môžu výrobcovia znižovať spotrebu či zmenšovať jednotlivé zariadenia. Herné notebooky už teda nemusia byť hrubé, ťažké a s výdržou batérie počítanej na minúty. Označenie „herný Ultrabook“ už je tesne blízko reality.

Gigabyte P35

Dvojica herných notebookov P34 a P35 od Gigabyte ponúka v tele takmer ako Ultrabook štvorjadrový Intel Haswell Core i7-4700HQ, integrovanú grafiku Intel HD Graphics 4600 a dedikovanú Nvidia GeForce GTX 765M (2 GB GDDR5), ktorá by okrem tých úplne najnáročnejších mala zvládnuť všetky hry na maximálne detaily, a to vo Full HD rozlíšení, ktorým disponuje IPS panel 14“ (model P34) alebo 15,6“ (P35) uhlopriečky. Úložiská môžete mať hneď dve (jedno je vymeniteľné vďaka špeciálnej šachte, ktorá pojme aj optickú mechaniku), a to mSATA SSD, rôzne typy HDD a/alebo hybridné úložisko.

Gigabyte P34

Z konektorov zaujme voliteľný Thunderbolt. Hoci výrobca neuvádza výdrž batérií, s kapacitou 47, resp. až 75 Wh môžeme čakať dobré hodnoty (aspoň pri bežnej práci), aj vďaka efektívnemu hardvéru. Otázne je, ako sa 21 mm telá vysporiadajú s množstvom odpadového tepla – procesor „vykúri“ maximálne 47 W a grafika pravdepodobne až 60 W. Informácie o cene a dostupnosti zatiaľ neboli zverejnené.

Zdroj a foto: Gigabyte

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.