Reklama

Ultrasone Edition 10: Priam zberateľský kus elektroniky

Drahomír Piok

Pomenovanie „slúchadlá“ sa mi zdá v tomto prípade slabé slovo. Ich výbava je priam nadštandardná, miestami až vyráža dych. Dizajnové prvky sa vracajú k retro štýlu, čo pridáva na hodnote. Materiály ako drevo, kevlar, titán, dokonca koža z etiópskych oviec, nie sú práve obyčajnými prvkami slúchadiel.

Ultrasone Edition 10

Skutočne neobyčajný kúsok

Tento výrobok skutočne asi len tak vonku na ulici nezazrieme. Každý jeden je vyrábaný ručne a v tejto limitovanej edícií má vlastné výrobné číslo. Po dizajnovej stránke nemám čo vytknúť, slúchadlá sa mi veľmi páčia. Ich telo je vyrobené z dreva, ktoré je lakované osemkrát po sebe pre väčšiu odolnosť. Vankúšiky na ucho sú z jemnej kože, ktorá pochádza z etiópskych červených oviec. Ich nosenie má byť pohodlné, s maximálnou zvukovou izoláciou. Unikátny kov, titán, sa na slúchadlách nevidí často, no je ním osadené vnútro, spolu so silnejším magnetom pre lepšiu akustiku. Tri metre dlhý kábel, ktorý je z 99,99 % čistej medi a striebra, sa vám len tak nepodarí zničiť, obalený je totiž v kevlare. Nové slúchadlá Ultrasone využívajú technológiu S-Logic, čo má za následok trojdimenzionálny zvuk. Slúchadlá obsahujú aj ULE technológiu, ktorá znižuje vyžarované emisie o 98%. Frekvenčný rozsah je nezvyčajne rozsiahly, a to od 5 do 45 000 Hz s impedanciou 32 Ohmov. Maximálna hodnota hluku je obmedzená na 99 dB.

Ultrasone Edition 10

Tieto špičkové slúchadlá budú dodávané v drevenej škatuľke, spolu so stojanom na ich odkladanie. Ich hmotnosť je 282 gramov bez kábla a majú 6,3 mm pozlátený audio konektor. Roky výskumu a vývoja výrobca vloží iba do 2010 kusov a k dispozícií budú po celom svete u rôznych predajcov, no za spomínanú cenu 2 749 dolárov, čiže skoro 2 000 €. Tento zberateľský kúsok poskytuje to najlepšie, čo je dostupné na trhu prenosných slúchadiel, ale nie je pre každého.

Ultrasone Edition 10


Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.