Reklama

Ultrabook Sony VAIO SB vydrží 14 hodín

Dominik Fúsek

Napriek stále veľmi vysokej cene popularita ultrabookov pomaly rastie a stále pribúdajú nové modely. Novinka od japonského Sony síce nezašla až tak ďaleko ako ASUS (ASUS UX21: Core i7 v tenučkom hliníku), je niekde na polceste medzi klasickým notebookom a ultramobilným počítačom. Oproti ASUSu však disponuje dedikovanou grafickou kartou a niekoľkým zaujímavými riešeniami.

Sony VAIO SB

Sony VAIO S, resp. model VAIO SB2L1E/W, ktorý je určený pre náš trh, so svojím spracovaním nevychádza z dobre zabehnutých koľají výkonných ultrabookov. Základným kameňom sú teda kvalitné materiály (horčíková zliatina), precízne spracovanie a nízke rozmery (hrúbka 23,9 mm). Nie je to síce žiadna žiletka, i tak ale dosahuje príjemnú hmotnosť 1,75 kg. VAIO S je teda určené na použitie na cestách, čo podčiarkuje aj výdrž batérie, ale o tej neskôr. Zobrazovač má na ultrabook štandardnú uhlopriečku 13,3“ a rozlíšenie 1 366 x 768 bodov. Nadštandardný výkon esku dodáva dvojjadrový Sandy Bridge procesor Intel Core i3-2310M (2,1 GHz) s integrovanou grafikou Intel HD Graphics 3000. V prípade potreby môžete prepnúť na mierne výkonnejšiu dedikovanú kartu AMD Radeon HD 6470M (512 MB). 4 GB pamäť je taktovaná na 1 333 MHz, 500 GB disk sa žiaľ roztočí maximálne na 5 400 otáčok za minútu.

Sony VAIO SB

Okrem prepínania grafických kariet je prítomný aj ďalší zaujímavý softvér. Stlačením tlačidla WEB sa rýchlo dostanete k webovému prehliadaču bez nutnosti čakať na spustenie Windowsu (verzia 7 Home Premium 64 bit). Svoje miesto si tiež našlo tlačidlo pre rýchle prepínanie výkonnostných režimov. Do malého tela sa dokonca zmestila aj DVD napaľovačka a množstvo konektorov vrátane USB 3.0 a HDMI. Štandardná batéria vydrží až 8 hodín v úspornom režime, prípadne 6 pri aktívnej diskrétnej grafike. Ako už býva zvykom, výrobca bude ponúkať aj doplnkovú batériu, ktorá výdrž predĺži na 14 hodín. Sony VAIO S už je v predaji za cenu okolo 900 €.

Sony VAIO SB

Zdroj a foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.