Reklama

Ukážkový malý tablet od Asusu s extra jemným 3D displejom

Dominik Fúsek

Každý fanúšik tabletov si iste spomína na predstavenie štyroch noviek značky ASUS ešte v januári (Nádielka tabletov od ASUSu, z ktorej si vyberie každý). Model Transformer už máme úspešne na trhu, o ostatných sa ale rýchlo prestalo hovoriť. Výrobca však na ne nezabudol a na nedávnej výstave Computex 2011 pripomenul sedempalcový Eee Pad MeMO. Hoci dátum uvedenia na trh stále nie je známy, máme viacero dobrých správ.

ASUS Eee Pad MeMO 3D

ASUS Eee Pad MeMO 3D je v záplave desaťpalcových tabletov príjemným spestrením trhu. Uhlopriečka 7 palcov, ktorá bola minulý rok štandardom, sa totiž dostáva do úzadia a dnes ju nachádzame už len v strednej triede. MeMO vďaka tomu pomerne ľahko získava korunu kráľa tejto kategórie. Tú by mimochodom získala aj pôvodná verzia, výrobca ju napriek tomu vylepšil. 7“ panel typu IPS dostal vyššie rozlíšenie (1 280 x 800 oproti 1 024 x 600), navyše je autostereoskopický, poradí si teda s 3D obrazom bez nutnosti nosiť akékoľvek okuliare. Technológia IPS navyše zabezpečuje aj širšie pozorovacie uhly, čo je pri 3D dvojnásobná výhoda. Výrobca tiež potvrdil, že v balení nájdeme aj stylus a Bluetooth headset MeMIC. Ten slúži na bezdrôtové počúvanie hudby, najmä však na telefonovanie, vďaka čomu MeMO 3D nahrádza aj smartfón, na rozdiel od konkurencie. Ďalší bod pre ASUS za šikovné riešenie.

ASUS Eee Pad MeMO 3D

Čo sa týka ostatných parametrov, výrobca mlčí. Predpokladáme teda, že sa oproti verzii z januára nezmenili. Pod kapotou bude s najväčšou pravdepodobnosťou biť dvojjadrový čip Qualcomm MSM8x60 s taktom 1,2 – 1,5 GHz, grafikou Adreno 220 a integrovanými GSM/3G modulmi. Operačným systémom je Android Honeycomb vo verzii 3.0, na trh možno novinka príde už s verziou 3.1, ktorú nedávno dostal aj spomínaný Transformer. Chýbať by nemal ani HDMI konektor či 5 Mpx fotoaparát s Full HD videom. Jediné, čo v tejto chvíli skutočne chýba, sú informácie o dostupnosti.

ASUS Eee Pad MeMO 3D

Foto: ASUS

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.