Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Vytvorte si svoju prvú grafiku za pár minút. Pomôže vám s tým AI

Vytvorte si svoju prvú grafiku za pár minút. Pomôže vám s tým AI
Zdroj | NVIDIA
Tomáš Šmidák
Vytvorte si svoju prvú grafiku za pár minút. Pomôže vám s tým AI
Zdroj | NVIDIA
Zdroj | NVIDIA

NVIDIA Canvas je aplikácia, vďaka ktorej si viete vytvoriť efektné grafické projekty. Je vhodná pre všetkých, nakoľko nemusíte vôbec ovládať základy modelovania ani grafického dizajnu. Vyskúšali sme ju aj my.

Umelá inteligencia, je už v dnešnej dobe veľkou súčasťou našich každodenných životov. Odporúča nám obsah na sociálnych sieťach, pomáha nám fotiť krajšie zábery na našich smartfónoch a občas za nás aj šoféruje. Veľa ľudí má ešte stále z pojmu AI strach, nakoľko sa domnieva, že táto technológia bude ľuďom v budúcnosti brať prácu. Samozrejme, že niekoľko povolaní v budúcnosti zanikne, no zároveň ich aj veľa vznikne. Navyše, dnes sa ukazuje, že umelá inteligencia nám vie prácu skôr uľahčiť.

NVIDIA, je jedna zo spoločností, ktorá sa vývoju a použitiu AI venuje naozaj naplno. Ich umelá inteligencia si našla využitie nielen v hrách ale aj v programoch pre bežných užívateľov. Jedným z nich je aj NVIDIA Canvas. Ide o bezplatnú aplikáciu, ktorá je dostupná pre všetkých, ktorí majú grafické karty radu RTX alebo GeForce RTX. Tie v sebe totiž ukrývajú Tensor jadrá, ktoré sú určené pre AI a strojové učenie a tiež AI modelovací systém GauGAN2.

Zdroj | Reddit

Vďaka NVIDIA Canvas, si viete rýchlo a jednoducho vymodelovať takmer akúkoľvek scénu. Na výber v nej máte niekoľko „materiálov“, ktoré viete ťahmi štetca nanášať na plochu. Pokiaľ by ste si vybrali napríklad kopec, stačí ho nakresliť len ako obrys, vyfarbiť ho a program ho už sám vloží do prostredia.

Zdroj | NVIDIA

Nakoľko vlastním zariadenie, ktoré má v sebe grafickú kartu RTX a s grafikou mám minimálne skúsenosti, rozhodol som sa, že si aplikáciu vyskúšam a ukážem Vám ako si niečo podobné môžete vytvoriť aj vy.

Pozrite si

NVIDIA obchádza Apple a Fortnite sa vracia späť na iOS!

BETA verziu aplikácie si stiahnete na tejto stránke: nvidia.com/studio/canvas

Po inštalácií a otvorení, vás privíta obrazovka, ktorá pripomína klasické, grafické programy.

Začať môžete, podobne ako ja s týmto základným rozložením, je však možnosť nahrať si aj vlastné fotografie alebo obrázky. Na pravo máte niekoľko „materiálov“. Medzi nimi napr. piesok, štrk, tráva, hory, obloha a pod. Ja som mal v pláne vytvoriť obrázok, ktorý by sa podobal na prímorskú, dovolenkovú fotku. Zvolil som si teda ako materiál piesok a pomocou štetca som ním vyplnil takmer polovicu plochy.

Ďalej som sa rozhodol pridať horu/kopec, ktorá by fotke dodala na realistickosti. Zopár jednoduchými ťahmi som ju do obrázku pridal. Musím povedať, že program veľmi presvedčivo rozpoznáva prostredie a prispôsobuje pridané objekty tak, aby čo najlepšie zapadli. Ako aj v tomto prípade.

Aká by to bola obloha, keby na nej nebolo pár pekných bielych mrakov. Tu som si všimol, že mraky dokonca ovplyvňovali svetlo zo slnka, ktoré dopadalo na kopce.

Pozrite si

Neviete zohnať GeForce RTX 3080? Zahrať si na nej už môžete aj cez cloud

Keď som išiel pridávať vodu, mal som mierne obavy. Tá je totiž často tým najčastejším prvkom na umelé vytvorenie, najmä v hrách. Stačilo ju však nakresliť a program ju pridal do obrázka v takej podobe, že som bol až zaskočený. V piesku dokonca vidno iné sfarbenie, ktoré naznačuje kam by sa až voda, v prípade reálneho pohybu vyplavovala.

Na záver som už len mierne upravil niekoľko detailov. Pridal trošku štrku do piesku, niekoľko väčších kameňov aby pláž nepôsobila pusto a tiež sa ešte pohral s vodou.

Ako vidíte, doslova z prázdnej oblohy sa mi podarilo vytvoriť, vcelku peknú scenériu. Ak teda máte možnosť si tento program spustiť a vyskúšať, určite ho odporúčam. Je to príjemná zábava a môžete sa vďaka nemu naučiť aj základy kompozície či perspektívy. Pre tých, ktorí by chceli svoje výtvory upravovať ďalej, je možné si projekt priamo vyexportovať do formátu PSD a pokračovať v úprave vo Photoshope.

 

Zdroj