Udeľovanie slovenských počítačových „Oskarov“ 2015. Poznáme víťazov

ZDROJ | IT GALA 2015

Na spoločenskom večere IT GALA sa vo štvrtok 1. 10. 2015 odovzdávali prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Tradícia udeľovania týchto prestížnych ocenení pokračuje už pätnásty rok. Cieľom je zhodnotiť odborné a manažérske úsilie osobností a firiem pôsobiacich v oblasti informačných technológií a telekomunikácií, oceniť najvýznamnejšie projekty a produkty, realizované v danom roku. Odborná komisia zostavila aj tento rok širšiu nomináciu viac ako 200 osobností, firiem, produktov a projektov z oblasti informačných technológií a telekomunikácií. Na základe údajov z informačných dotazníkov porota hlasovaním zostavila užšie nominácie troch osobností, troch firiem, troch produktov a troch projektov bez určenia poradia.

V kategórii IT OSOBNOSŤ roka 2015 sa víťazom stal Michal Truban, CEO, Websupport. Michal Truban má dnes 31 rokov a podnikať začal už počas štúdia. Je jedným z dvoch zakladateľov a majiteľov spoločnosti Websupport, hlavou startupu NiceReply.com a InHiro. Rád a často prednáša o podnikaní a jeho firma je pre svoju filozofiu často označovaná ako slovenský Google. Zúčastňuje sa na práci v združeniach SAPIE.SK a v nadácii O2.

ITGALA_2015_01
ZDROJ | IT GALA 2015

V kategórii IT FIRMA roka 2015 sa víťazom stala spoločnosť Innovatrics, s. r. o. INNOVATRICS vyvíja a dodáva softvérové riešenie pre biometrické projekty. Unikátny produkt je vlajková loď AFIS (Automated Fingerprint Identification System), systém na rozpoznávanie ľudí podľa biometrických prvkov, spolu so systémom na biometrickú registráciu jednotlivcov: odtlačky, tvár, dúhovka, podpis. Kombinácia unikátnych produktov a expertných služieb súvisiacich s biometriou vytvára prostredie, ktoré umožňuje realizovať obrovské biometrické projekty pre desiatky až stovky miliónov ľudí.

ITGALA_2015_02
ZDROJ | IT GALA 2015

V kategórii IT PROJEKT roka 2015 ocenenie získal projekt Sygic Car Navigation. Sygic Car Navigation je najdostupnejšia hybridná navigácia pre prepojené vozidlá, tzv. connected cars. Je dostupná takmer na celom svete. Používatelia smartfónov s technológiou MirrorLink môžu využívať hybridnú navigačnú aplikáciu priamo v informačno-zábavnom systéme svojich vozidiel. Produkt prihlásila spoločnosť Sygic.

ITGALA_2015_03
ZDROJ | IT GALA 2015

V kategórii IT PRODUKT roka 2015 sa víťazom stal produkt ePobočka. On-line pobočka poskytujúca služby 24/7 zadarmo pre všetkých klientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Cieľom projektu je vytvorenie nového portálu s moderným používateľským rozhraním, ktoré je čo najintuitívnejšie a využíva najmodernejšie technológie. Projekt prihlásila spoločnosť Asseco Central Europe.

ITGALA_2015_04

O nomináciách rozhodla komisia zostavená z IT novinárov a zástupcov profesijných IT organizácií v zložení: Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk), Ján Šebo (CTF), Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (Newton Media/SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Filip Hanker (Živé.sk), Roman Calík (Techbox) a Martin Drobný (PC REVUE).

Ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PRODUKT a IT PROJEKT roka 2015 boli udelené 1. októbra 2015 na slávnostnom večere IT GALA. Výročné podujatie slovenskej komunity informačných technológií a telekomunikácií IT SUMMIT a IT GALA organizujú ITAS a Digital Visions, vydavateľ magazínov PC REVUE, WINK a portálu ITnews.sk.

ZdrojIT GALA

Komentáre k článku