Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ubisoft predstavil 4 nové Assassin's Creed hry a seriál na Netflix

Ubisoft predstavil 4 nové Assassin's Creed hry a seriál na Netflix
Zdroj | Ubisoft
Michal Spiegel
Ubisoft predstavil 4 nové Assassin's Creed hry a seriál na Netflix
Zdroj | Ubisoft
Zdroj | Ubisoft

15. výročie značky Assassin’s Creed je v znamení veľkých oznámení. Štúdio Ubisoft predstavilo až štyri nové hry a tiež seriál pre streamovaciu službu Netflix.

Pred 15 rokmi vyšla hra Assassin’s Creed, ktorá urobila menšiu revolúciu medzi akčnými hrami z pohľadu tretej osoby. Ubisoft nadviazal na úspech série Prince of the Persia a okrem behania a lozenia po meste, vytvoril otvorený historický svet, na ktorý nadviazalo množstvo úspešných pokračovaní.

Celkovo vyšlo až 12 plnohodnotných Assassin’s Creed hier a 17 spin-off hier, z ktorých bola väčšina určená na smartfóny. Nechýbahú knihy, filmy či remaster verzie pôvodných hier.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ubisoft počas tlačovej konferencie okrem nových hier, oznámil poslednú príbehovú expanziu k poslednej časti hry – Assassin’s Creed: Valhalla Last Chapter. DLC má vyjsť ešte tento rok a bude zdarma.

Assassin’s Creed: Codename Red – prvá oznámená hra v rámci tzv. novej Infinity série nás zoberie do prostredia feudálneho Japonska, kde nebude núdza o ninjov a samurajov. Toto pokračovanie zatiaľ nemá presný dátom vydania, ale dá sa očakávať, že skôr ako v roku 2024 sa ho nedočkáme.

Assassin’s Creed: Codename Jade – ďalšou oznámenou hrou je plnohodnotná mobilná hra zo sveta Assassin’s Creed s otvoreným svetom, ktorá sa bude odhorávať v starovekej Číne. Zaujímavosťou je, že hra bude dostupná v rámci predplatného Netflix ako súčasť ich hernej streamovacej platformy a to už na budúci rok.

Assassin’s Creed: Codename Hexe – Ďalšou oznámenou novinkou bude časť, ktorá bude tiež súčasťou Infinity série a bude sa odohrávať v stredoveku. Ani tu nie je známy dátum vydania, no hra by mala vyjsť až po japonskom Codename Red.

Assassin’s Creed Mirage – z plnohodnotných Assassin’s Creed hier má najbližšie pokračovanie Mirage. Hra vyjde už na budúci rok a prinesie príbeh Basina, ktorý sa stane zabijakom v Bagdade 9. storočia. Hra sa tak vráti v podstate ku svojim koreňom.

Okrem hier sa spolupráca Ubisoftu s Netflixom pretaví aj do pripravovaného seriálu. O ňom však zatiaľ obe spoločnosti mlčia a detaily nepredstavili.

Zdroj