Reklama

Týždeň vedy a techniky po dvoch rokoch konečne inak

Zdroj | Moshi
Richard Pliešovský
Zdroj | Moshi
Zdroj | Moshi

Týždeň vedy a techniky na Slovensku odštartoval 7. novembra v Zážitkovom centre vedy Aurelium Centra vedecko-technických informácií SR (CVTI). So svojimi projektmi sa na ňom predstavia súťažiaci, ktorí postúpili z krajských kôl do celoslovenského finále súťaže. Odborná porota zhodnotí, vyberie a ocení tie najlepšie bádateľské projekty z oblasti vedy a techniky, ktoré pripravili žiaci základných a stredných škôl z celého Slovenska.

Dnes, 8. novembra na rovnakom mieste (v CVTI) si môžete užiť Utorok s virtuálnou realitou. Aj takýmto spôsobom sa viete dostať k vede a jej reálnym výsledkom. To však zďaleka nie je všetko.

Týždeň vedy a techniky 2022 sa po dvoch pandemických rokoch opäť vrátil medzi ľudí. Jeho cieľom je zlepšiť vnímanie vedy a techniky a spopularizovať ich v rámci celej spoločnosti. Podujatia realizované v rámci „týždňa vedy“ sú určené žiakom základných a stredných škôl. Ich zapojenie do jednotlivých aktivít pomôže vzbudiť záujem o štúdium vedeckých a technických disciplín.

Obsah pokračuje pod reklamou

Z ďalších podujatí môžeme spomenúť konferenciu Etika a umelá inteligencia. Organizuje ju Slovenský výbor pre bioetiku SK pre UNESCO v Kongresovej sále MZVEZ SR, Hlboká cesta 2, Bratislava.

Pre deti je určené podujatie VeDETSKÝ deň. Uskutoční sa 9. novembra 2022 od 9.00 do 13.00 hod. v Zážitkovom centre vedy Aurelium, Bojnická 3, Bratislava. Návštevníci môžu spoznať vedu a techniku cez vlastné skúsenosti a zážitky. Prostredníctvom hier sa dotknú vedy a zážitkovým spôsobom si vyskúšajú základné mechanizmy jednotlivých exponátov.

Milovníci tajomného vesmíru určite spozornejú pri názve prednášky Exoplanéty už nie sú Sci-Fi. Pripravila ju Slovenská astronomická spoločnosť pri SAV v spolupráci s Prírodovedeckou fakultou Univerzity P. J. Šafárika v Košiciach a Centrom voľného času v Košiciach.

Veda a technika po celom Slovensku

Týždeň vedy a techniky 2022 prinesie až do 13. novembra nadšencom desiatky prednášok, festivalov, seminárov, workshopov, besied, ale aj ďalších zaujímavých podujatí na celom Slovensku. Vítame, že vedu a techniku si môžete „vychutnať“ i na sociálnych sieťach, prostredníctvom podcastov na rôzne témy, či zapojením sa do viacerých súťaží.

V piatok 11. novembra bude patriť slávnostnému odovzdávaniu ocenení Cena za vedu
a techniku 2022. Uskutoční sa v Zážitkovom centre vedy Aurelium za účasti zástupcov
organizátorov TVT 2022, laureátov ocenenia, ako aj ďalších pozvaných hostí.

Všetky sprievodné akcie tohtoročného Týždňa vedy a techniky nájdete na webstránke tyzdenvedy, konkrétne v sekcii Podujatia TVT. ZObrazí sa vám podrobný kalendár s podrobnými informáciami.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.