Týchto 6 vecí som si na iPhone X okamžite zamiloval

Ak nás sledujete pravidelne, čo verím, že sledujete, určite viete, že aktuálne testujeme nový iPhone X. Na kompletnú recenziu je ešte priskoro a tak vám prinášame aspoň X vecí, ktoré sa nám na novinke páčia.

Nie je pochýb o tom, že iPhone X je pre Apple radikálny krok vpred. Ukazuje budúcnosť najznámejšieho smartfónu súčasnosti. Je pritom jedno, či patríte do tábora ľudí, ktorí ho milujú, alebo naopak do tábora ľudí, ktorým sa nepáči ani náhodou. iPhone X totiž prichádza doslova s radikálnou zmenou dizajnu.

1. Dizajn

A práve dizajn je prvou vecou, ktorá sa mi na novinke páči. Úprimne som bol už presýtený tým ako iPhone od modelu 6 vyzeral. Až iPhone X je skutočná zmena.

Pre niekoho možno nie najlepšia, ale keďže dizajn je vždy osobnou otázkou, ja sa radím k ľuďom, ktorým sa páči. Vyzerá totiž úchvatne.

2. Face ID

Priznám sa, že počas uvedenia som mal z Face ID doslova strach. Predsa Touch ID, alebo akýkoľvek snímač odtlačkov je podstatne intuitívnejšie ovládanie.

Po prvom dni však musím povedať, že Face ID, teda konkrétne spôsob akým Apple túto technológiu implementovalo a hlavne to ako sa používa je jednoducho topka.

Funguje perfektne a je jedno či je deň, alebo noc, dokonca si hravo poradí aj s okuliarmi a inými vecami, ktoré máte na sebe.

Pozrite siPODARILO SA! Medzi prvými na svete máme nový iPhone X

3. Veľkosť

Až doposiaľ som väčšinou používal iPhone v jeho Plus verzii. Miloval som veľký displej a plochu, ktorú som mal k dispozícii. Nenávidel som však to, aké sú Plus modely obrovské.

iPhone X je doslova ideálnym rozmerom. Je o niečo väčší ako bežný iPhone, ale stále dostatočne malý na to, aby ste ho bez problémov vsunuli do vrecka nohavíc. Bravó Apple.

4. Displej

Spolu s veľkosťou ide ruku v ruke na iPhone X aj jeho displej. Konečne mám v rozumnom rozmere poriadnu plochu na všetky informácie.

A či mi vadí ten výrez v hornej časti? Ani náhodou. Registroval som ho asi prvých pár minút a potom už ani neviem, že tam je.

Pozrite siU ktorého operátora je Apple iPhone X najlacnejší?

5. TrueDepth kamera

Nie nepatrím k selfie maniakom. Za svoj život som si vytvoril iba niekoľko selfie fotografií. Avšak to, čo dokáže TrueDepth kamera na iPhone X je úžasné.

Jasné portrétny režim je stále iba v bete, ale stačilo iba pár pokusov a ostal som v nemom úžase. Výsledky vedia byť skutočne zaujímavé.

6. Gestá

Priznám sa, že som sa bál ovládania iOS bez tlačidla Home. Predsa bolo súčasťou iPhonu od začiatku. Apple to však aj v tomto prípade zvládlo na jednotku a používanie gest je doslova hračka.

Navigácia pomocou nich je rýchlejšia a doslova milujem gesto na prepínanie aplikácií. Stačí posun v spodnej časti displeja a hneď sa prepnete medzi poslednými aplikáciami.

Toto je iba šesť vecí, ktoré sa mi na novom iPhone X páčia za prvých pár hodín používania. Samozrejme ani iPhone X nie je ideálny a má svoje chybičky krásy. O nich Vám však poviem v ďalšom článku.

Komentáre k článku