Reklama

Tvorca buď nepochopil význam smart hodiniek, alebo je génius

Drahomír Piok

Modillian

Opäť ďalšia croundfundingová kampaň, ktorá sľubuje malú revolúciu. Na indigogo sa objavil projekt malej izraelskej spoločnosti, a tá sľubuje, že aj z vašich hodiniek urobí inteligentného pomocníka. Pozornosť je venovaná najmä tým, ktorým sa dizajn nových smarthodiniek nepáči, no chceli by využívať ich možnosti. Všetko má umožniť doplnok menom Modillian, ktorý je v skutočnosti akousi prackou s malým displejom. Na štandardných hodinkách by ste si pre jej funkčnosť museli vymeniť náramok. Teda samotné telo hodiniek by vám ostalo.

A čo Modillian dokáže? Tichým alarmom vás upozorní na udalosti ako email, poznámka v kalendári či prichádzajúci hovor. Je to len taká diaľková notifikácia na pracke vašich hodiniek. Nič komplexné či zložitejšie od tohto pomocníka netreba očakávať. Aj keď v jednoduchosti je krása, Modillian nestrhol so sebou veľkú lavínu predobjednávok. Dá sa predpokladať, že to je zapríčinené najmä cenou.

Okrem veľmi malého obmedzeného počtu náramkov dostanete klasický až za 205 dolárov, čo je cena štandardných smarthodiniek, ktoré zvládnu omnoho viac než len s malým piktogramom vibrovať na ruke. Výhodou jednoduchosti má byť podľa tvorcov výdrž, ktorá je približne jeden týždeň. To však rovnako nie je žiadna revolúcia, obdobné množstvo výdrže dosahujú aj smart hodinky Peeble 2.

Dobíjanie je zabezpečené štandardným konektorom microUSB. Modillian, ktorý ani nie je vodeodolný, skúša svoju podporu od 15. júla. Za týždeň však vyzbieral približne tri tisíc dolárov z 85, ktoré tvorcovia požadujú.

Modillian

Foto: Indigogo.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.