Asociácia EISA neobišla pri udeľovaní cien ani kategóriu video. Až na jednu videokameru a niekoľko produktov, ktoré sa opakujú z kategórie domácich kín, ide výlučne o televízory.
Európska videokamera: Canon LEGRIA HF M52
Najlepšou kamerou sveta podľa EISA sa tento kúsok stal vďaka kompaktnosti, rýchlemu ostreniu a efektívnej stabilizácii, ale aj kapacite vnútornej pamäte – pojme tri hodiny videa v maximálnej kvalite. Nechýba Wi-Fi, DLNA a SDXC slot.
Európsky pokrokový displej: LG 55EM970V/975V
LG je prvým výrobcom, ktorý prináša OLED technológiu do relatívne bežných televízorov, aspoň postupne. Ocenenie si jeho 4 mm hrubý model určite zaslúži.
Európsky smart TV: LG 55LM960V
Možnosť používať v televízore aplikácie má väčšina výrobcov, LG dostalo ocenenie za výhody ovládača Magic Remote. A tiež za kvalitný obraz z Nano Full LED panela a pasívnu 3D technológiu LG Cinema 3D.
Európska plazma: Panasonic VIERA TX-P50VT50
Výrobca, ktorý ako posledný ešte stavia kľúčový biznis na plazmách, je pochopiteľne aj ich kráľom. Verná čierna, prirodzené farby a úžasný 3D obraz spolu so smart funkciami a bohatou konektivitou sú fakty, ktoré presvedčili EISA.
Európsky LCD TV: Philips 46PFL9707
Najlepšia LCD televízia podľa EISA má priame LED podsvietenie s lokálnym zatemňovaním, vďaka tomu vysoký jas i hlbokú čiernu. Nechýbajú smart funkcie a ovládač s qwerty klávesnicou.
Európsky „budúcnostivzdorný“ TV: Samsung UE46ES8000
Slovo future proof sa do slovenčiny prekladá ťažšie, v každom prípade označuje výrobok, ktorý sa morálne nezastará tak rýchlo. Nemohol vyhrať nikto iný ako Samsung s jeho programom Evolution Kit, ktorý umožňuje upgradovať hardvér i softvér. Bonusom je možnosť ovládať televízor gestami a dokonca hlasom, zatiaľ však nie v slovenčine.
Európsky 3D TV: Sony BRAVIA KDL-55HX850
Odmyslime si, že predchádzajúce špičkové televízory boli tiež 3D a privítajme kráľa tejto kategórie, model od Sony. Panel má rýchlu odozvu a dva kanály 3D obrazu drží stále separátne, takže by sa nemali prekrývať a tvoriť duchov.
Európsky pokrok v 3D: Toshiba 55ZL2
Za pokrok v 3D zobrazovaní jednoducho musela vyhrať Toshiba s displejom, ktorý nevyžaduje nosenie okuliarov. 4K panel zobrazuje až 9 verzií obrazu v 720p rozlíšení, rozpoznáva tváre a má výkonný procesor, vďaka čomu by mal z veľkej časti eliminovať problémy kontroverznej autostereoskopie.
Európsky zelený TV: Philips 55PFL6007
Posledným víťazom je ekologický televízor, ktorý spotrebuje menej energie ako konkurenti a výrobca sa vraj tiež snažil efektívnejšie nakladať s kovmi použitými na základnej doske.
Zdroj a foto: EISA