Trojkolka Daymak Spiritus sľubuje zrýchlenie na 100 km/h za 1,8 sekundy

ZDROJ | Daymak

Spredu pomerne klasický športový elektromobil, zo zadu akýsi príbuzný Batmobilu… Daymak spúšťa crowdfundingovú kampaň na výrobu trojkolesového elektromobilu Spiritus s brutálnym zrýchlením.

Od bicyklov cez elektrický skúter až k netradičnému elektromobilu a lietajúcemu tanieru. Kanadská spoločnosť Daymak pokračuje vo svojich ambicióznych plánoch a do sveta vypúšťa Spiritus, trojkolesový elektromobil, ktorý vás pri štarte zatlačí do jednej z jeho dvoch sedačiek.

https://youtu.be/f24WldRDS7k

Daymak Spiritus sľubuje vo verzii Ultimate zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 1,8 sekundy. Ak tento sľub splní, pôjde o najrýchlejšiu plne elektrickú trojkolku na ceste. V tejto verzii navyše nesklame ani dojazdom, na jedno nabitie má prejsť až 480 kilometrov. Jeho súčasťou je dokonca aj solárne nabíjanie.

ZDROJ | Daymak

Ak by ste mali o túto extrémnu trojkolku záujem, aktuálne za ňu môžete zložiť zálohu vo výške 100 dolárov. Verzia Ultimate bude napokon v predaji za 149-tisíc dolárov, verzia Deluxe s dojazdom na úrovni 300 kilometrov a pomalším zrýchlením bude oveľa dostupnejšia, začínať bude už na cene 19 995 dolárov.

ZDROJ | Daymak

Spoločnosť si dala za cieľ zabezpečiť približne 50 000 predobjednávok cez webovú crowdfundingovú kampaň a sieť distribútorov po celom svete. Predobjednávky spoločnosť uzavrie 23. júla 2021 a Daymak Spiritus uvedie do výroby niekedy v priebehu roka 2023.

ZDROJ | Daymak

Spiritus je len jedno zo šiestich ultraľahkých plne elektrických vozidiel série Avvenire. Jej súčasťou je aj elektrický bicykel Terra so 100-kilometrovým dojazdom, elektrická štvorkolka Aspero so solárnym nabíjaním či Skyrider, elektrický lietajúci tanier, ktorého sa máme dočkať už v roku 2025.

ZdrojDaymak

Komentáre k článku