Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Triumph Trekker GT - legendárna značka motoriek má prvý elektrický bicykel

Triumph Trekker GT - legendárna značka motoriek má prvý elektrický bicykel
Zdroj | Triumph
Michal Biznár
Triumph Trekker GT - legendárna značka motoriek má prvý elektrický bicykel
Zdroj | Triumph
Zdroj | Triumph

Legendárna britská značka štýlových motoriek Triumph prichádza s vlastným elektrickým bicyklom Triumph Trekker GT.

Množstvo spoločností okrem svojho hlavného zamerania, predstavili v posledných rokoch aj elektrický bicykel. Výnimkou nie sú ani motorky, kde napríklad Harley-Davidson minulý rok predstavil svoju verziu elektrického bicyklu.

Zdroj | Triumph
Pozrite si

Najkrajšie elektrické bicykle má Harley Davidson

Trekker GT napriek odvážnosti dizajnu motoriek Triumph nepôsobí príliš štýlovo ani odvážne. V podstate ide o bežný elektrický bicykel, na aký sme zvyknutí aj od iných konkurenčných firiem.

Štandardom sú blatníky, hydraulické brzdy, zadný nosič a batéria zabudovaná v ráme. Bicykel Trekker GT disponuje 27,5″ pneumatikami Schwalbe Energizer Green Guard.

Záujemci o tento bicykel nebudú spokojní s hmotnosťou tohto bicykla, ktorá dosahuje až 24 kilogramov. Výhodou bicyklu je prehľadný informačný displej, ktorý nájdeme na riadidlách bicykla a taktiež LED predné aj zadné svetlá.

O pohon sa stará motor Shimano Steps E6100 250 W a dojazd zabezpečí Shimano E8035 504Wh batéria. Táto batéria sľubuje dojazd 150 kilometrov v závislosti od terénu, stúpania a hlavne zvoleného režimu.

Zdroj | Triumph
Pozrite si

Triumph vytvoril silný tím na výrobu elektrického klasického motocyklu TE-1

Pokiaľ vás bicykel Triumph Trekker GT zaujal, predáva sa za 2 950 £, čo je približne 3 300 €. Bicykel tak bude jasnou voľnou najmä pre milovníkov značky, prípade bude vhodný pre tých, ktorým sa páči dizajn, no pri tomto cenovom nastavení je na trhu množstvo dostupnejších, kvalitnejších a hlavne ľahších elektrických bicyklov.

Otázne tiež je, kto vyrába tento bicykel, keďže väčšinou si motocyklové firmy priberajú na spoluprácu inú renomovanú spoločnosť, ktorá sa na výrobe podieľa. Samotná značka Triumph nespomína na svojich stránkach žiadne partnerstvo.

Zdroj