Reklama

Tri nové technológie, ktoré Samsung ukáže na CES 2018

Zdroj | Samsung
Viktor Šmidák
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung každoročne ukazuje na výstave nové technológie, s ktorými chce prísť na trh. Využíva na to projekt C-Lab. Tento rok nebude výnimkou.

Pred piatimi rokmi projekt C-Lab uzrel svetlo sveta prvýkrát. Stalo sa tak na výstave CES. Hlavnou náplňou tejto myšlienky je ukázať svetu nové technológie, ktoré už tradične zlepšia život svojho používateľa. Tohtoročné gadgety si za úlohu zobrali uľahčiť život ľuďom so zdravotnými problémami. Okrem toho si na svoje prídu aj milovníci hudby.

GoBreath

Prvý projekt sa zameriava na ľudí, ktorí za sebou majú chirurgický zákrok. Zariadenie má naučiť pacienta, ako správne dýchať, zhlboka sa nadýchnuť alebo zakašlať. Ku tomu nechýba ani aplikácia či dokonca cloudové úložisko a webová stránka, ku ktorým má prístup aj lekár. Ten môže podľa nameraných údajov sledovať, ako sa pacient zotavuje.

https://youtu.be/gamcI5ssCRM

Relúmĭno

S projektom Relúmĭno Samsung myslí na ľudí so zhoršeným zrakom. Spoločnosť sa na túto skupinu sústredila už v minulosti, keď s virtuálnou realitou GearVR pomáhala zrakovo postihnutým používateľom. Využitím kamery telefónu a VR headsetu dávajú možnosť týmto ľuďom vidieť lepšie vďaka štyrom módom určeným na čítanie či zaostrenie objektov. Samsung do budúcna navyše plánuje podobnú technológiu implementovať aj do okuliarov, ktoré by boli určené na vonkajšie použitie.

https://youtu.be/cmal7zgwlMU

S-Ray

Posledným projektom kórejského výrobcu je S-Ray. Ide o reproduktory, ktoré zvuk mieria len na používateľa. Výrobca na konferencii CES ukáže hneď tri modely. Najmenší gadget je možné pripnúť napríklad na ruksak a počúvať hudbu bez toho, aby o tom vedelo okolie. Predísť sa má aj prípadom, kedy chodec utrpel zranenie z dôvodu, že používal slúchadlá, a teda nepočul prichádzajúce auto či motorku.

https://youtu.be/3dbZuzs46E4

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.