Reklama

TPD Y-Games prepisuje históriu e-športu na Slovensku

Zdroj | TPD Y-Games
PR článok
Zdroj | TPD Y-Games
Zdroj | TPD Y-Games

Bratislavská Fakulta informatiky a informačných technológií STU cez víkend praskala vo švíkoch. Najväčšieho herného turnaja na Slovensku sa zúčastnilo viac ako 1 700 návštevníkov. Sledovanosť komentovaných live-streamov pokorila hranicu 30 000 ľudí.

Nezabudnuteľná atmosféra pravého LAN turnaja prilákala viac ako 600 najlepších hráčov z celého Slovenska a Česka. Z tímových hier sa najväčšiemu záujmu tešila hra Counter Strike Global Offensive a  medzi jednotlivcami bola najpopulárnejšia logická hra Hearthstone. Víťazkou tejto populárnej hry sa po prvýkrát na Slovensku stala zástupkyňa nežného pohlavia. Nedostatkom záujmu však netrpeli ani ostatné hry turnaja – Dota 2, League of Legends, FIFA 2016 alebo Trackmania. Motivácia zvíťaziť bola naozaj vysoká nakoľko sa súťažilo o ceny v celkovej hodnote viac ako 6500 eur. Medzi najzaujímavejšie z nich patrili poukážky od internetového obchodu TPD.sk, kredity na Uber a vecné predmety od partnerov ROCCAT a Grunex. Turnaj podporila aj firma Accenture, ktorá pravidelne prispieva na rozvoj e-športu. Turnaj sa odohrával do skorých ranných hodín, čomu zodpovedalo aj množstvo vypitých Redbullov.

Zdroj | TPD Y-Games

Tohtoročný organizačný tím si dal záležať na tom, aby pripravil zaujímavý program aj pre bežných návštevníkov turnaja. Najväčšej diváckej účasti sa tešila súťaž o najlepší herný kostým, tzv. cosplay. Mladšie publikum zaujala diskusia s populárnymi youtubermi a hráčmi, ako napr. Zolik alebo Selassie. Na Y-Games prišlo aj množstvo známych osobností hernej scény ako GuardiaN (majster sveta v CS) , Dev1 a mnohí ďalší

V chill-out zóne si mohli účastníci zahrať na najnovších konzolách XBOX ONE , zastrieľať si v Laser Aréne, alebo vyskúšať rôzne herné simulátory.
Aby bol zážitok z turnaja čo najautentickejší, organizátori sa snažili priniesť čo najviac z hier do reality. Na turnaji Y-Games bolo možné zakúpiť si herné doplnky v Secret Shope a dať si drink v Moxxxis Bare. Pre tých, čo sa chceli do herného sveta ponoriť úplne, pripravil generálny partner podujatia TPD stream zóny.

Zdroj | TPD Y-Games

Organizátori by sa radi poďakovali všetkým dobrovoľníkom a hráčom, pretože práve oni sú tí, ktorí vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru Y-Games. Vďaka patrí aj všetkým partnerom, bez ktorých by sa turnaj nepodarilo uskutočniť. Tešíme sa na vás na Y-Games Summer Challenge o pol roka. Viac informácii a fotiek nájdete na facebook.com/ygamesslovakia

O turnaji Y-Games:
Turnaj Y-Games sa uskutočňuje dvakrát do roka s aktívnou pomocou partnerov a mediálnych partnerov. Vo svojom voľnom čase ho organizujú dobrovoľníci, ktorých baví herné prostredie a snažia sa o spromovanie e-športu na Slovensku. Y-Games si dáva za cieľ vybudovať komunitu združujúcu hráčov e-športu na Slovensku, ktorým takto poskytuje možnosť zmerať si svoje sily na najväčšom turnaji v počítačových a konzolových hrách na Slovensku.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.