Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toyota Supra z Lega v životnej veľkosti dokáže jazdiť takmer 30 km/h!

Toyota Supra z Lega v životnej veľkosti dokáže jazdiť takmer 30 km/h!
Zdroj | Lego
Richard Pliešovský
Toyota Supra z Lega v životnej veľkosti dokáže jazdiť takmer 30 km/h!
Zdroj | Lego
Zdroj | Lego

Už niekoľkokrát bolo dokázané, že neexistuje nič, čo by nebolo možné zreplikovať s Lego kockami. Za predpokladu, že je k dispozícii dostatok dielikov Lega, trpezlivosti a času.

Čaru Lega prepadli milióny ľudí, nielen náš kolega Roman. Ak majú jeho stavitelia dostatok času a nevyhnutnú zručnosť, dokážu divy. Najnovším dôkazom je žiarivo žltá Toyota Supra, ktorú v Japonsku postavili v životnej veľkosti. Na obrázku hore môžete videť vedľa nej zaparkovanú skutočnú Toyotu.

Toyota Supra je špeciálna edícia pri príležitosti 35. výročia, ktorá bola nedávno uvedená na japonský trh. Replika sa oficiálne volá Lego Toyota GR Supra full-scale replica.

Pozrite si

LEGO Technic 42125 Ferrari 488 GTE „AF Corse #51” – Nálepkový kráľ

Na zostavenie tejto repliky bolo potrebných 477 303 jednotlivých kociek. Zaujímavý je aj ďalší údaj, hmotnosť skladačky je viac než 1 888 kg, čo prevyšuje pohotovostnú hmotnosť „originálu“ (1 639 kg). Z kociek je poskladaný aj interiér, výnimku majú akurát sedadlo vodiča, volant a pedále. Pedále sú nevyhnutné, vzhľadom na to, že sa táto obrovská skladačka dokáže pohybovať rýchlosť až do 27 km vďaka elektromotoru.

Návštevníci japonského Legolandu môžu obdivovať obidva stroje vedľa seba až do 11. októbra 2021. Potom bude možné skutočné vozidlo uvidieť na rôznych podujatiach závodnej ligy Super GT.

Zdroj | Lego

Ak vás Lego Supra zaujalo, nič vám nebráni, aby ste si ho poskladali aj vy. Za necelých 20 eur si ho môžete objednať, resp. zakúpiť aj v kamenných predajniach na Slovensku. Samozrejme, nečaká na vás takmer pol milióna dielikov, ale o čosi menej. Aby sme boli presní, je ich 299.

Toyota Supra sa vyrábala do roku 2002, výrobca ju potom oživil na 88. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu v podobe koncepčného modelu GR Supra Racing Concept. Toyota Supra 2020 prišla do predaja v roku 2019.

Zdroj