Toyota Prius Prime – legendárny hybrid sa vráti toto leto aj s CarPlay

ZDROJ | Toyota

Toyota Prius, najznámejšie hybridné vozidlo, ktoré brázdilo cesty ešte v časoch, kedy ekológia nebola hlavným trendom dňa, sa vracia vo verzii Toyota Prius Prime 2020.

Sedan zaujme najmä novými prvkami v interiéri ako napríklad pridané piate sedadlo v zadnej časti. Oproti bežnému Priusu je verzia Prime dlhšia. Bežný Prius je hatchbackom.

Vo vnútri tiež konečne nájdeme aj integrovaný systém Apple CarPlay, SiriusXM a Amazon Alexu. Tieto funkcie budú navyše súčasťou štandardnej výbavy. Pre zadných pasažierov budú tiež k dispozícii dva USB porty pre možnosť nabíjania smartfónov počas dlhých ciest.

ZDROJ | Toyota

Pozrite siToyota uvoľňuje 24 000 patentov, podporí vodík, aj elektromobily

Celkový dojazd vozidla by mal byť okolo 1 030 kilometrov a čisto na elektrinu zvládne ísť vozidlo približne 40 kilometrov. Cena za základný model LE bude 27 600 dolárov, za verziu XLE 29 500 dolárov a za verziu Limited 33 500 dolárov. Tieto nové označenia výbavy nahradili staršie označenie Plus, Premium a Advanced.

Nová Toyota Prius Prime by sa mala začať predávať ešte toto leto na americkom trhu. S dostupnosťou v Európe je to zatiaľ otázne.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojToyota

Komentáre k článku