Reklama

Toyota predstavila e-bike, v ktorom odveziete nezvyčajný náklad

Zdroj | Toyota
Stanislav Vinc
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Automobilky mali k cyklistike vždy relatívne blízko a s postupnou elektrifikáciou osobnej prepravy je prirodzené, že sa postupne začínajú čoraz viac angažovať aj v oblasti elektrických bicyklov. Najnovším príkladom toho je Toyota.

Francúzska pobočka automobilky Toyota nadviazala spoluprácu s lokálnym výrobcom bicyklov DOUZE Cycles, čoho výsledkom je všestranný nákladný bicykel s pomocným elektrickým pohonom.

Bicykel s názvom DOUZE Cycles x Toyota Mobility má už na prvý pohľad od bežného elektrického bicykla ďaleko. Radí sa totiž do kategórie tzv. cargo bicyklov, ktoré majú v prednej časti vyhradený priestor na náklad. Jeho prepravu výrazne uľahčí elektromotor značky Yamaha napájaný 500 Wh batériou s dojazdom zhruba 100 kilometrov.

Obsah pokračuje pod reklamou

V prednej časti bude možné odniesť náklad s hmotnosťou až do 100 kilogramov. Uložiť ho bude možné priamo na podlahu, alebo si bicykel možno vybaviť špeciálnym úložným boxom s kapacitou 300 litrov. Rodičia si zas bicykel môžu vybaviť miestom na sedenie a touto cestou na bicykli prepraviť až tri deti naraz, pričom Toyota dokonca hovorí aj o preprave jedného dospelého (to by sme chceli vidieť).

O bezpečie posádky sa má starať karoséria vyrobená z expandovaného polypropylénu s hliníkovým rámom, ktorého súčasťou sú aj postrojové pásy s magnetickou prackou a látkové, výškovo nastaviteľné sedadlo s operadlom. Bicykel dokonca možno rozdeliť na dve polovice, čo má uľahčiť jeho skladovanie.

DOUZE Cycles x Toyota Mobility je nateraz oficiálne oznámený iba pre francúzsky trh, kde bude v predaji v zhruba 300 showroomoch automobilky od septembra tohto roka. Jeho cenu zatiaľ nepoznáme, no podobné modely DOUZE predáva za 5 290 €, resp. až 6 950 € v prípade verzie s úložným boxom. Na náš trh oficiálne výrobca svoje cargo bicykle nedodáva a žiaľ nie je pravdepodobné, že by sa na tom malo v rámci spolupráce s automobilkou Toyota niečo zmeniť.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.