Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toyota nám ukázala, ako si predstavuje elektrickú budúcnosť

Toyota nám ukázala, ako si predstavuje elektrickú budúcnosť
Zdroj | Toyota
Igor Neštrák
Toyota nám ukázala, ako si predstavuje elektrickú budúcnosť
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Po úspešnom spustení predaja prvého elektrického modelu Toyota bZ4X to konečne vyzerá, že japonský výrobca prestáva ignorovať budúcnosť venovanú elektromobilom. Na medzinárodnom autosalóne v Los Angeles predstavuje ďalšie pokračovanie modelovej rady Beyond Zero v podaní konceptu Toyota bZ Compact SUV Concept.

Tento koncepčný model predstavuje vozidlo s nulovými emisiami, ktoré je od základu koncipované ako batériový elektromobil. Veľký dôraz je venovaný ekologickej udržateľnosti, ktorá vo veľkej miere využíva ekologické materiály a prináša špičkové technológie a osobitý vzhľad.

Vonkajší vzhľad karosérie v sebe spája futuristické prvky, ktoré spolu s aerodynamickou podobou konceptu s kolesami umiestnenými v rohoch karosérie evokujú dravý postoj aj v momentoch, keď vozidlo nie je v pohybe. Krátke previsy karosérie so zužujúcou sa kabínou zabezpečujú nízky aerodynamický odpor, čo sa pozitívne prejavuje na dojazde vozidla.

Obsah pokračuje pod reklamou

Dynamické prvky vonkajšieho stvárnenia pokračujú aj v samotnej kabíne konceptu. Zaujímavosťou sú sedadlá posádky, ktoré sú vyrobené z rastlinných a recyklovaných materiálov v duchu myšlienky Beyound Zero. Dokonalé prepojenie vodiča so zvyškom kabíny zabezpečuje palubný osobný asistent, ktorý komunikuje prostredníctvom zvukových a svetelných prvkov, ktoré sa pohybujú po kabíne.

Cieľom automobilky je dosiahnuť uhlíkovú neutralitu do roku 2050. Pomôcť jej v tomto ťažení má predovšetkým filozofia Beyound Zero formou nových technológií pohonov a postupov výroby. Na ďalšie informácie o tomto koncepčnom modeli si budeme musieť počkať do decembra 2022.

Zdroj