Reklama

Toyota FT-AC - dobrodružný koncept s možnosťou natáčania videí

Zdroj | Toyota
Michal Spiegel
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Toyota sa v poslednej dobe rozbehla so zaujímavými konceptami. Najnovšie si pre nás táto automobilka pripravila cestovateľské SUV s možnosťou natáčania filmov. Privítajte auto Toyota FT-AC.

Po luxusnom koncepte Toyota Fine-Comfort Ride či po inteligentnom koncepte Toyota Crown Concept, prichádza ďalší z návrhov tejto automobilky, tentokrát určený dobrodruhom.

Skratka FT-AC označuje Future Toyota Adventure Concept a už po dizajnovej stránke je jasné, že toto nebude vozidlo určené do mesta, ale do prírody. Okrem pohonu všetkých štyroch kolies ponúka koncept nastavenia pre rôzne typy terénu.

Zdroj | Toyota
Pozrite si

Toyota chystá batérie s pevným elektrolytom. Úplne zmenia elektromobily

Toyota FT-AC tiež ponúka strechu v štýle safari áut, na ktorú si môžete pripevniť zásoby a tiež nechýba zadný stojan na bicykle.

V spätných zrkadlách nájdete zabudované kamery a systém tiež disponuje geolokáciou, aby ste vždy našli cestu späť. Toyota tiež disponuje integrovaným Wi-Fi hotspotom, ktorý umožní okamžitý upload vašich záznamov do cloudoveho úložiska.

Pre milovníkov Instagramu, vozidlo ponúka možnosť live streamu priamo na internet. Auto disponuje LED ambientnými svetlami, aby bolo vidieť aj z vonkajšej strany. Toto osvetlenie sa dá ovládať pomocou smartfónu.

Zdroj | Toyota
Pozrite si

Toyota Fine-Comfort Ride – nový koncept, ktorý jazdí na palivové články

Koncept vozidla Toyota FT-AC debutoval na výstave Auto Show v kalifornskom Los Angeles, kde viceprezident a generálny manažér Toyoty oznámil, že auto je ideálne pre nadšencov outdoor dobrodružstiev a tých, ktorí obľubujú víkendové cesty do prírody.

Koncept je navrhovaný ako naftou poháňaná štvorkolka s možnosťou uzamknutia diferenciálu. Čo sa týka potenciálneho dátumu vydania alebo ceny, Toyota o svojom koncepte mlčí.

Zdroj | Toyota
Pozrite si

Toyota Crown Concept – inteligentný luxusný sedan

My len  musíme uznať, že sa jedná o príjemnú zmenu po všetkých tých hybridoch, elektrických autách a autonómnych vozidlách. Veríme, že sa ho niekedy aj dočkáme. Čo na nový koncept poviete?

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.