Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Toto sú okuliare Oculus Rift, ktoré si budete môcť kúpiť aj vy

Toto sú okuliare Oculus Rift, ktoré si budete môcť kúpiť aj vy
Marek Šimunek
Toto sú okuliare Oculus Rift, ktoré si budete môcť kúpiť aj vy

Konečne! Ak aj vy patríte k fanúšikom virtuálnej reality, môžete si konečne vydýchnuť. Spoločnosť Oculus totiž konečne predstavila okuliare pre virtuálnu realitu, ktoré si okrem vývojárov bude môcť kľudne kúpiť ktokoľvek.

Oculus Rift

Oculus Rift

POZRITE SI: Okuliare Oculus Rift chcú aspoň 3,3 GHz procesor a grafiku GeForce GTX 970

Sériové okuliare od Oculusu disponujú dvojicou OLED obrazoviek a sledovacím systémom, ktorý má za úlohu monitorovanie polohy vašej hlavy. Podľa CEO Oculusu, Brendana Iribe bude systém disponovať minimálnou odozvou.

Okrem toho je súčasťou okuliarov aj externý senzor, ktorý môžete položiť na stôl a nahrádza senzory podobné webkamere, ktorými boli vybavené predchádzajúce modely okuliarov. Nechýbajú ani slúchadlá s 360° audiom pre dokonalejší zážitok.

Oculus Rift

Oculus Rift

POZRITE SI: Virtuálne okuliare Oculus Rift by mali stáť zhruba toľko, čo ich vývojárska verzia

Samozrejmosťou je to, že okuliare sú už upravené tak, aby sa pohodlnejšie nosili, čo bol častý problém v prípade vývojárskych verzií. Pohodliu napomáha aj možnosť manuálneho nastavenia vzdialenosti vašich očí, pre ešte lepšie prispôsobenie okuliarov jednotlivcom, a to dokonca aj tým, ktorí nosia okuliare.

Oculus Rift

Oculus Rift

POZRITE SI: Oculus Rift budú v predaji začiatkom budúceho roka, predobjednávky už tento

Súčasťou balenia okuliarov bude aj bezdrôtový Xbox One ovládač a bezdrôtový prijímač pre váš počítač. Samozrejme okrem plnej podpory v prípade nových okien sa budúci majitelia môžu tešiť aj na celý zástup hier, ktoré budú pre okuliare k dispozícii.

Tešiť sa môžete na tituly ako je napríklad Eve Valkyrie, Chronos, Edge of Nowhere, či Halo. Oculus uvedie ďalšie hry počas výstavy E3 už budúci týždeň.

Oculus Rift

Oculus Rift

Oculus sa však v prípade svojich okuliarov nebude spoliehať iba na ovládacie prvky z Xboxu. Okrem sériovej podoby okuliarov totiž spoločnosť predstavila aj vlastný ovládací prvok, ktorý nesie označenie Oculus Touch a kombinuje v sebe ovládanie pomocou gest so štandardnými tlačidlami a joystickom.

Oculus Rift

Oculus Rift

A nakoniec otázky, ktoré sa pýta väčšina z vás. Koľko budú okuliare stáť a kedy si ich môžete zakúpiť? Bohužiaľ odpoveď na ne vám v tomto čase nevieme dať. Predpokladá sa však, že okuliare by k prvým majiteľom mali doraziť v prvom kvartáli budúceho roku. Tak čo? Idete do toho?

Foto: Oculus