Reklama

Toto je najkrajší Land Cruiser všetkých čias!

Zdroj | Toyota
Richard Pliešovský
Zdroj | Toyota
Zdroj | Toyota

Toyota na výstave Japan Mobility Show v roku 2023 ukázala okrem iného aj koncept plne elektrického SUV Land Cruiser Se, ktorý je potenciálne veľkým konkurentom 7-miestnym vozidlám.

Land Cruiser Se má hypermoderný hranatý dizajn, dlhú kapotu, šikmé čelné sklo a zaoblenou zadnou časťou. Japonský producent bol však skúpy na podrobnosti, nepoznáme údaje o motore, o batériách sme sa len dozvedeli, že pôjde o novo generáciu s tenkým dizajnom a vysokou energetickou účinnosťou.

Zdroj | Toyota
Obsah pokračuje pod reklamou

Výrobca prezradil len základné technické parametre. Jeho 7-miestny koncept má 3 050 mm rázvor, je 5 150  mm dlhý, 1 990 mm široký a 1705 mm vysoký. Je teda širší a má menšiu výšku ako sériový Land Cruiser 2024 s benzínovým pohonom. Ten má rázvor zhruba 2 840 mm.

Zdroj | Toyota

Dodatočný priestor medzi kolesami je zrejme vyplnený batériami, takže dizajn karosérie môže byť postavený tak, aby uprednostňoval aerodynamiku. Tej pomáhajú aj digitálne bočné zrkadlá.

Toyota uvádza, že nehlučnosť elektromobilov „pomáha vytvárať pohodlný priestor v kabíne pri jazde v mestských oblastiach“, je to však benefit, ktorý určote nepatrí na popredné miesta výhod, ktoré ponúkajú elektromobily.

Zdroj | Toyota

Toyota tiež hovorí, že Land Cruiser Se zvládne aj drsný terén, čo je dobrá správa pre fanúšikov klasického terénneho auta s plynom napriek tomu, že koncept EV vyzerá ako vaša ďalšia nenáročná jazda Uber XL na letisko.

Toyota pripravila koncept elektromobilu Land Cruiser, veľká škoda, že zrejme sa z neho nikdy nnestane sériovo vyrábaný automobil.

Zdroj | Toyota
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.