Reklama

Toto je druhý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

Zdroj | Škoda
TECHBOX
Zdroj | Škoda
Zdroj | Škoda

Aktuálne sú modely SUV v trende, lenže dokonalé spojenie SUV s mestským autom sa podarilo práve s novinkou Škoda KAMIQ. Ukážeme vám tri dôvody, prečo si myslíme, že práve KAMIQ budete chcieť.

Špičkové technológie už môžete nájsť aj v cenovo dostupnej novinke Škoda KAMIQ. Absolútnou novinkou je digitálna asistentka Laura. Vďaka nej môžete hlasom ovládať množstvo funkcií bez toho, aby ste sa museli učiť presné pokyny na ich spustenie. Laura totiž rozumie aj prirodzenej reči s dialektom.

Škoda KAMIQ však ponúkne aj najmodernejšie asistenčné systémy vrátane asistenta pre udržanie vozdila v jazdnom pruhu (Lane Assist), ktorý vďaka kamerám rozpozná jazdné pruhy a pomôže vám udžať sa vo zvolenom jazdnom pruhu. Nechýba ani Front Assist s funkciou núdzovej brzdy a prediktívnou ochranou chodcov či multikolízna brzda, ktoré sú súčasťou štandardnej výbavy. Systémy tak strážia priestor pred vozidlom a v prípade potreby aj automaticky zabrzdia.

Škoda KAMIQ pritom ponúkne aj asistent pre zmenu jazdného pruhu (Side Assist). Pomocou dvoch radarov na zadnej časti rozpozná, keď sa zozadu blížia vozidlá a upozorní vás na to v spätných zrkadlách. Súčasťou tohto asistenta je aj asistent vyparkovania (Rear Traffic Alert), ktorý pri cúvaní z parkovacieho miesta upozorňuje na pohybujúce sa objekty, ktoré sa nachádzajú za vozidlom. Systém funguje do rýchlosti 15 km/h a registruje pohybujúce sa objekty do rýchlosti až 70 km/h. Najskôr vás upozorní opticky, neskôr zvukovo a ak nezareagujete, KAMIQ úplne samočinne zabrzdí.

Praktický je určite aj parkovací asistent (Park Assist), s ktorým automaticky zaparkujete pozdĺžne i priečne. Rovnako na diaľnici oceníte adaptívny tempomat (ACC) fungujúci až do rýchlosti 210 km/h. V prípade, že máte automatickú prevodovku DSG, Škoda KAMIQ vďaka adaptívnemu tempomatu aj úplne zastane a rozbehne sa automaticky, ak sa rozbehne aj kolóna pred vami. Na dlhé cesty sa hodí aj Asistent rozpoznania únavy (Driver Alert).

Dokonca si bez obáv môžete dopriať aj bezkľúčový systém otvárania/zatvárania či štartovania automobilu. Bezkľúčový systém KESSY v Škoda KAMIQ totiž automaticky vypína vysielaný signál z kľúča po 15 minútach nečinnosti. Signál sa tak nedá načítať a zneužiť, napríklad ak máte kľúče odložené v dome v blízkosti odparkovanej novinky Škoda KAMIQ.

Pozrite si

Toto je prvý dôvod, prečo budete chcieť nový crossover Škoda KAMIQ

 

Aj špičkové technológie sú skutočne dôvodom, prečo si KAMIQ zamilujete. Ak sa vám Škoda KAMIQ páči, potešíme vás aj cenou. Novinku si môžete kúpiť už od 14 990 eur. Poďte si váš KAMIQ nakonfigurovať už teraz a vytvorte si svoje auto snov.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom ŠKODA AUTO Slovensko.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.