Reklama

Toshiba WT310 C: Tablet pre serióznu prácu?

Drahomír Piok

Toshiba má za sebou viacero tabletov, ktoré sa už bežne predávajú, no žiaden z nich dieru do sveta neurobil. Posledné, ktoré vstúpili do predaja, Toshiba Folio 100 alebo Toshiba Libretto W 100, neprinášajú želané ovocie, a tak prichádza nový, ktorý by to mal zmeniť. Teda zatiaľ aspoň vo firemnom prostredí.

Toshiba WT310C

Nový bojovník sa nazýva Toshiba WT310 C a keďže ide tablet, ktorý má osloviť výslovene firemných zákazníkov a nie masový trh, používa ako operačný systém Windows 7. Iste uznáte, že s iOS alebo Androidom 3.0 dokážete robiť čokoľvek len nie seriózne pracovať. Aj keď s týmto tabletom to tiež asi nebude o nič jednoduchšie. Technické parametre hovoria o 11,6“ multidotykovej LCD obrazovke s rozlíšením 1 366 x 768 pixelov. Nad ním nájdeme webkameru s rozlíšením 2 Mpx, a na druhej strane pre fotografovanie alebo zachytávanie videa je inštalovaná 3Mpx kamera. Na pravej strane od displeja si môžeme všimnúť trojicu dotykových tlačidiel, ktoré majú zatiaľ nespresnenú funkciu. Plastové telo, ktoré má na zadnej strane vrúbkovaný vzor ukrýva na pomery tabletov, vcelku výkonný hardvér. O chod sa stará procesor od Intelu, Atom Z670, ktorý dosahuje 1,5 GHz frekvenciu a disponuje HyperThreadingom. Integrovaná grafická karta, Intel GMA 600, na procesorovom čipe má 128 MB zdieľanej pamäte.

Toshiba WT310C

Priestor pre ukladanie dát na SSD disku dosahuje 64 GB. Pre plynulý chod systému má Toshiba 2 GB pamäte RAM. Multimediálnu výbavu dopĺňa Bluetooth 3.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n/, HDMI, USB 2.0 a čítačka pamäťových kariet. Vybavenosť tabletu je pomerne široká a na dobrej úrovni. Stratégia Toshiby počíta v prvom rade umiestniť tento produkt na miestny trh, kde nie sú tablety s Windows 7 až tak neúspešné ako inde vo svete. Informácie o cene a dostupnosti tejto novinky napríklad v USA alebo Európe zatiaľ poskytnuté neboli.    

Toshiba WT310C

Foto: Toshiba.com, Wareground.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.