Reklama

Toshiba Thrive 7: Honeycomb v malom balení

Dominik Fúsek

Väčšina súčasných Honeycomb tabletov používa HD displej uhlopriečky 10,1“. Ale keďže každý má iné predstavy o ideálnom rozmere prenosného zariadenia, objavujú sa aj menšie varianty s vyššou mobilitou. Najúplnejšie portfólio má Samsung, jeho sedempalcový model však dostal silného konkurenta.

Toshiba Thrive 7

Toshiba pekne popracovala aj na tele prístroja. Výsledkom je pomerne nízka hrúbka (11,9 mm) i hmotnosť (399 g) a označenia ako odolnejšia, protišmyková či „easy grip“ konštrukcia. Čo sa týka výbavy, Thrive 7 ponúkne prakticky to isté, čo Galaxy Tab. Má však jednu silnú zbraň – a tou je HD rozlíšenie 7“ displeja (1 280 x 800 b.). Niežeby hodnota Samsungu nestačila, obraz bude dostatočne jemný a ostrý aj na jeho paneli. HD rozlíšenie je však pri operačnom systéme Android 3.2 Honeycomb štandardom a zabezpečí lepšiu kompatibilitu aplikácií. Aj tak je plnohodnotných tabletových aplikácií pre Android málo, minimálne v porovnaní s Ipadom.

Toshiba Thrive 7

Veľmi zaujímavou funkciou, známou z video techniky Toshiby, je technológia Resolution+, ktorá zvyšuje rozlíšenie prehrávaného videa. Ostatná výbava neprekvapí asi ničím. Ako procesor je použitá dvojjadrová Nvidia Tegra 2. Predný fotoaparát má rozlíšenie 2 Mpx, zadná 5 Mpx a k tomu LED prisvetľovaciu diódu. O kvalitnú reprodukciu zvuku sa postará sada technológií od SRS Labs i od Toshiby. Žiaľ, do malého tela sa nezmestili plnohodnotné USB a HDMI porty – nájdeme tu len ich miniUSB a microHDMI náhrady. Toshiba Thrive 7 bude v predaji v 16 GB a 32 GB verziách, na trh dorazí v decembri. Výrobca ohlásil cenu „pod 400 $“, očakávame podobnú sumu aj v eurách.

Toshiba Thrive 7

Zdroj a foto: hitechreview.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.