Reklama

Toshiba STOR.E ART 4: dizajnová lahôdka s USB 3.0

Drahomír Piok

Európska divízia Toshiby tento týždeň ukázala a predstavila ich nové lifestylové, externé pevné disky. Síce svojím dizajnom nemajú na ladné krivky externých diskov od Asus Lamborghini, no na druhú stranu, sa dá od nich očakávať nižšia cena.

Toshiba STOR.E ART 4

Toshiba, ako aj ďalší výrobcovia, podporuje rozšírenie USB 3.0 a jej externé disky STOR.E ART 4 nebudú výnimkou. Universal Serial Bus (USB) vo verzii 3.0 sa odlišuje od svojho predchodcu už na prvý pohľad a to inou, o niečo väčšou koncovkou. Zaujímavejšie sú ale technické parametre, prenos dát dovoľuje rýchlosť až 5 Gbps. V praxi to znamená, že za najlepších predpokladov by ste si prekopírovali DVD film do externého disku približne za 8 sekúnd. Skvelé, čo poviete? Nové externé disky Toshiby, samozrejme, nezabúdajú na to, že v súčasnosti nemá každý USB 3.0 doma, tak podporujú aj rozšírenejšie rozhranie USB 2.0. Pre porovnanie cez rozhranie USB 2.0 je maximálny tok dát limitovaný na 480 Mbps. Takže pri najlepšom by ste ten istý DVD film skopírovali približne za 78 sekúnd. V praxi budú samozrejme výsledky stále horšie.

Toshiba STOR.E ART 4

Nové disky obsahujú predinštalovaný zálohovací nástroj s jednoduchým nastavením periodicity zálohovania vybraných dát. Okrem toho dokáže zašifrovať celý svoj obsah pred neželanými návštevnými 256-bitovým algoritmom. Disky sú 2,5“ a ich kapacita je buď 500 GB, 750 GB, alebo 1 TB a taktiež obsahujú senzor otrasov pre ochranu diskov. Disky sú z hliníka a majú pogumované okraje, ich dizajn je štíhly a moderný. Na čiernom podklade je vyobrazený farebný vzor v červenej, zelenej, bielej alebo modrej farbe. Ich hmotnosť nepresiahne 190 g a rozmery sú v závislosti od verzie 118,9 x 79 x 13,5/16,5 mm. Do predaja sa v Európe dostanú v druhom štvrťroku 2011 za zatiaľ neupresnenú cenu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.