Reklama

Toshiba Satellite U500-1EX: 13,3-palcový multitouch notebook

Števo Porubský

Toshiba akoby po vzore Samsungu nedávno predstavila svoj oprášený 13,3-palcový notebook U500 s jednou novinkou – displejom podporujúcim multitouch funkciu. Novinkou je aj použitie nedávno predstaveného Intel Core i3 procesora či novej grafickej karty taktiež od Intelu.

 Toshiba Satellite U500-1EX

Malý notebook s 13,3-palcovým displejom, ktorý zobrazuje 1 280 x 800 pixlov ponúkne už zmieňovaný multitouch, známy prevažne z Apple iPhone. S predstavením nového displeja Toshiba uviedla aj novú aplikáciu LifeSpace, ktorá má slúžiť na zvýšenie produktivity práce. V programe je nástroj BulletinBoard, ktorý pomôže na organizáciu projektov. Prekvapivá je však hmotnosť novinky – 2,15 kg. Vo vnútri novej U500 bije srdce s názvom Intel Core i3-330 taktované na 2.13GHz uložené na doske Intel HM55 Express Chipset. K bezproblémovému chodu OS Windows 7 Home Premium pomáha 4 GB (max 8 GB) DDR3 (1 066 MHz) RAM pamäti. Novinkou je aj použitie grafickej karty Intel Mobile HD Graphics, ktorá by mala ponúknuť omnoho lepší grafický výkon ako pôvodná grafika od Intelu. Ani o dostatok miesta na ukladanie dát nebudete mať v prípade kúpy núdzu. Výrobca ponúkne buď 320 GB alebo 500 GB pevný disk.

Toshiba Satellite U500-1EX

Z klasických funkcií nechýba Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi modul, Gigabit LAN konektor, DVD Super-Multi (Dual Layer) mechanika,  čítačka pamäťových kariet 5v1, HDMI a eSATA konektor či dva USB konektory. Samozrejmosťou je 3,5 mm audio konektor. Zaujímavosťou multitouch notebooku je aj multitouch touchpad.  O zábavu sa postará aj vraj HD web kamera s detekciou tváre. Čo to znamemá výrobca zatiaľ neprezradil. Nápomocnou je Sleep-and-Charge funkcia, ktorá vám dovolí nabíjať cez USB rozhranie akékoľvek periférie (mobil, gadgety…), pričom notebook nemusíte ani zapínať. Novinka by sa mala dostať na trh koncom februára za cenu okolo 800,00 €.

Toshiba Satellite U500-1EX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.