Reklama

Toshiba Satellite P55t prináša nielen 4K displej, ale aj príjemnú cenu

Marek Šimunek

Full HD rozlíšenie je v prípade ultrabookov a notebookov už pomerne bežné, preto sa výrobcovia snažia ísť ďaľej. Toshiba teda svoju novinku Satellite P55t vybavila rovno 4K dotykovým displejom. To však nie je všetko, čím sa bude snažiť P55t zaujať.

Toshiba Satellite P55t

Tento týždeň sme vás informovali o tom, že ASUS a jeho 4K ultrabook Zenbook NX500 sa stanú realitou. Zatiaľ však nie je známe kedy sa dostane do predaja. Zato Toshiba svoju novinku s názvom Satellite P55t už rovno predstavila a na americkom trhu sa začne predávať už 22. apríla. Tá však narozdiel od konkurencie, ktorá si za ultrabooky so 4K displejmi nechá pekne priplatiť ponúkne aj celkom priaznivú cenu, ktorá štartuje na 1 499 USD. Treba však pripomenúť, že v tomto prípade sa nejedná o ultrabook.

Toshiba Satellite P55t

PREČÍTAJTE SI
ASUS Zenbook NX500 so 4K displejom bude realitou!

Toshiba Satellite P55t má síce hliníkové šasi, ale svojou hrúbkou 2,77 centimetra a najmä hmotnosťou 2,2 kilogramu sa nemôže radiť medzi ultrabooky. Na druhú stranu, ale ponúkne napríklad optickú mechaniku (Blu-ray), štandardnú výbavu v podobe štvorice USB 3.0 portov, ethernetu, HDMI a čítačky SD kariet. Vo veľkom tele sa našlo aj dostatok miesta pre reproduktory s logom Harman / Kardon.

Toshiba Satellite P55t

Hlavným lákadlom však určite bude 15,6“ dotykový IPS displej s rozlíšením 3 840 x 2 160 pixlov (4K). Vďaka tomu sa bude môcť pochváliť jemnosťou 282 PPI. Dotyková vrstva pritom hravo zvládne až desať dotykov, takže ovládanie operačného systému Windows 8.1 bude skutočne jednoduché. Toshiba sa v prípade modelu P55t pýši aj certifikáciou Technicolor, ktorá by mala zabezpečiť presnú kalibráciu gamutu. Potešením je, že ku každému predanému notebooku Toshiba Satellite P55t dostanete aj plnú verziu grafického programu Adobe Photoshop Lightroom 5.

Toshiba Satellite P55t

O pohon modelu P55t sa bude starať štvorjadrový 22 nm Haswell procesor Intel Core i7, ktorý bude mať k dispozícii podľa verzie až 16 GB operačnej pamäte. Okrem integrovanej grafickej karty bude samozrejme k dispozícii aj dedikovaná grafická karta AMD Radeon R9 M265X s 2 GB GDDR5 pamäťou. Ak by ste čakali SSD disk budete sklamaní. P55t totiž obsahuje bežný pevný disk s kapacitou 1 TB. Ten je však vybavený ochranou voči pádu.

Toshiba Satellite P55t

Foto: Toshiba

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.